Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
SPZOZ Bodzentyn: do marca brak wolnych terminów na szczepienia przeciw COVID-19

SPZOZ Bodzentyn: do marca brak wolnych terminów na szczepienia przeciw COVID-19

Szczepienia na terenie Miasta i Gminy w Bodzentynie cieszą się sporym zainteresowaniem. Niestety ilość szczepionek jakie zostają dostarczane do Ośrodków Zdrowia jest zbyt mała, aby można było szybko zaszczepić wszystkich chętnych. W związku z licznymi zapytaniami ze strony mieszkańców uprzejmie wyjaśniamy, iż do końca marca br. nie ma wolnych terminów na szczepienia przeciw COVID-19. Spowodowane jest to ograniczeniami w dostępie do szczepionek oraz zmian w harmonogramie dostaw szczepionek przez firmę Pfizer. Punkty szczepień takie jak nasz w Bodzentynie otrzymują tylko 30 dawek szczepionki na tydzień. Mieszkańców w wieku 70+ na terenie naszej gminy jest 1358 osób. Dostawy szczepionek na razie są zagwarantowane tylko do końca marca.

Punkt szczepień w ośrodku zdrowia w Bodzentynie nie prowadzi listy osób oczekujących na szczepienie. Taka możliwość istnieje poprzez e-rejestrację na pacjent.gov.pl , dzwoniąc na Infolinię Narodowego Programu Szczepień 989 lub wysyłając SMS-a o treści SzczepimySie na numerem 664 908 556.

SPZOZ w Bodzentynie na bieżąco śledzi sytuację z dostępnością szczepionek i jak tylko pojawi się szansa na zaszczepienie to będziemy o tym fakcie niezwłocznie informować za pomocą systemu powiadamiania SIS SMS.

Bardzo prosimy o śledzenie komunikatów na stronach internetowych https://bodzentyn.pl/ i https://e-bodzentyn.pl/ .

Szczepienia przeciw COVID-19 w Bodzentynie

Ośrodek Zdrowia w Bodzentynie , Koronawirus, SPZOZ, Szczepionki, Szczepienia COVID-19