Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Świętokrzyski Park Narodowy - sprzedaż biletów online

Świętokrzyski Park Narodowy - sprzedaż biletów online

W związku z wprowadzeniem przez Świętokrzyski Park Narodowy całorocznej sprzedaży biletów wstępu na jego teren, ŚPN uruchomił konto na platformie eParki, gdzie od kilku dni można kupić bilety online umożliwiające wstęp na szlaki oraz galerię widokową na gołoborzu na Łysej Górze. Ponadto przez platformę można zakupić gadżety, materiały i wydawnictwa ŚPN oraz bilety do Muzeum Przyrodniczego na Świętym Krzyżu. Obecnie z powodu COVID-19 muzeum jest zamknięte do odwołania. Bilety online można nabyć zarówno ze smartfona jak i komputera klikając w link: https://swietokrzyskipn.eparki.pl/

Przypominamy, że nadal z bezpłatnych wycieczek po terenie ŚPN mogą korzystać mieszkańcy miasta i gminy Bodzentyn, miasta i gminy Nowa Słupia oraz gmin: Bieliny, Pawłów, Górno, Łączna, Masłów. Mieszkańcy wskazanych gmin muszą posiadać przy sobie dokument potwierdzający tożsamość lub zaświadczenie o zameldowaniu.

Opłata za wstęp do Świętokrzyskiego Parku Narodowego lub na niektóre jego obszary wynosi:

  • 8,00 zł brutto za normalny bilet wstępu ważny 1 dzień;
  • 4,00 zł brutto za ulgowy bilet wstępu ważny 1 dzień;
  • osoby wymienione w art. 12 pkt. 7 Ustawy o ochronie przyrody z dnia 16 kwietnia 2004 r. (Dz.U. 2020 poz. 55 z późn. zm.) otrzymają potwierdzenie bezpłatnego wejścia na teren ŚPN po pozytywnej weryfikacji uprawnienia do zwolnień z opłat takich osób. Udowodnienie uprawnień do ulgi lub zwolnienia (poprzez okazanie właściwych dokumentów) spoczywa na kupującym bilet.

Więcej informacji w artykule: Świętokrzyski Park Narodowy wprowadza całoroczne opłaty za wstęp.

W niedalekiej przyszłości planowane jest wdrożenie elektronicznej rezerwacji Muzeum oraz miejsca parkingowego. 

Należy pamiętać, że opłata za wstęp na niektóre szlaki i wszystkie ścieżki edukacyjne obowiązuje przez cały rok. O zwolnieniach i ulgach informuje nas ustawa o ochronie przyrody oraz aktualne zarządzenie Dyrektora w sprawie udostępniania Świętokrzyskiego Parku Narodowego w celach edukacyjnych, kulturowych, turystycznych, rekreacyjnych, sportowych,  filmowania, fotografowania.

Krótka instrukcja zakupu 

Po wybraniu rodzaju i ilości biletów na portalu oraz dokonaniu płatności drogą elektroniczną, system prześle bilety w formie pliku PDF na wskazany w trakcie zakupu adres e-mail. Przed wejściem na teren ŚPN należy bilet wydrukować lub zapisać w pamięci telefonu. W razie kontroli bilet należy okazać pracownikowi Parku lub osobom prowadzącym administracyjną obsługę ruchu turystycznego w ŚPN. Pamiętajmy, że bilety kupowane on-line są imienne i ważne na konkretny dzień. W przypadku kontroli oprócz biletu należy więc posiadać dokumenty potwierdzające tożsamość oraz ewentualne uprawnienia do ulg i zwolnień (ważne legitymacje szkolne, studenckie lub kartę dużej rodziny). Wymienione dokumenty można również okazać na ekranie swojego telefonu instalując aplikację mObywatel. 

Co jeżeli ktoś nie zakupi biletu wcześniej?

Będzie można dokonać tego drogą elektroniczną przed samym wejściem do Parku skanując kod QR lub wchodząc na stronę swietokrzyskipn.eparki.pl (potrzebny będzie telefon z dostępem do internetu) lub w tradycyjny sposób u kasjera dokonując płatności gotówką, kartą bądź telefonem. Tradycyjny zakup do końca marca będzie możliwy tylko w wybrane dni.

Bilety online do Świętokrzyskiego parku Narodowego : https://swietokrzyskipn.eparki.pl/

Świętokrzyski Park Narodowy, Święta Katarzyna, Łysica, Bilety Online