Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Złote Gody 2021 w gminie Bodzentyn

Złote Gody 2021 w gminie Bodzentyn

Złote Gody 2021 w gminie Bodzentyn

30 sierpień 2021

50 lat temu powiedzieli sobie sakramentalne "tak", dziś świętują Złote Gody. 26 sierpnia 2021 roku w Urzędzie Miasta i Gminy Bodzentyn odbyła się uroczystość związana z wręczeniem medali za Długie Pożycie Małżeńskie, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę. W wydarzeniu udział wzięło 13 par.  

Dokładnie 50 lat temu w 1971 roku, w gminie Bodzentyn ślub wzięło 79 par. Do dziś w nieprzerwanym związku przeżyło 17 par, a 13 z nich wzięło udział w wydarzeniu zorganizowanym w Urzędzie Miasta i Gminy Bodzentyn. Na przybyłych gości czekał poczęstunek, pamiątkowe listy gratulacyjne, kwiaty i okolicznościowe upominki oraz medale, które na ręce jubilatów składali: Burmistrz MiG Bodzentyn Dariusz Skiba, Przewodnicząca Rady Miejskiej Teresa Bzymek, Dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Turystyki Marcin Sikorski oraz Radni Rady Miejskiej i członkowie rodzin Jubilatów.

- Dziękuję Wam za to, co zrobiliście przez te wszystkie lata dla siebie nawzajem, dla swoich rodzin, ale również dla budowania i rozwoju naszej gminy. Jesteście Państwo wspaniałym przykładem dla młodego pokolenia właściwego podtrzymywania wartości rodzinnych. - Mówił w trakcie spotkania z Jubilatami Burmistrz Dariusz Skiba