Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Miasto i Gmina Bodzentyn na trasie 79. Tour de Pologne

Miasto i Gmina Bodzentyn na trasie 79. Tour de Pologne

Miasto i Gmina Bodzentyn na trasie 79. Tour de Pologne

28 lipiec 2022
79. edycja Tour de Pologne, jednego z najbardziej prestiżowych wyścigów kolarskich na świecie odbędzie się od 30 lipca do 5 sierpnia 2022 roku. Na trasie tegorocznej edycji znajdzie się również nasza gmina! Kolarze w 1. etapie wyścigu wystartują z Kielc i przejadą przez Wilków, Świętą Katarzynę, Podgórze, Bodzentyn, Dąbrowe Górną i pojadą dalej w kierunku Lublina. Przed nami wielkie sportowe emocje, któych nie możcie przegapić! Ogromnie się cieszymy, że organizatorzy wyścigu zdecydowali się poprowadzić trasę przez naszą gminę, która jest stworzona do wszelakich wypraw rowerowych! 
 

Tour de Pologne przejedzie przez teren naszej gminy już 30 lipca 2022 r. Z tej okazji Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie przy współpracy z organizatorami wyścigu przygotował 3 strefy kibica w naszej gminie. Pierwsza strefa kibica zostanie ulokowana przy Świetlicy Wiejskiej w Wilkowie. Druga przy Szkoła Podstawowa. im. Poetów Doliny Wilkowskiej w Świętej Katarzynie, a trzecia w Bodzentynie przy Rondzie im. Żołnierzy „Ponurego” i „Nurta”. Gorąco zachęcamy do wspólnego kibicowania wszystkim kolarzom biorącym udział w wyścigu, a w szczególności Polskim zawodnikom m.in. Michałowi Gołasiowi, Michałowi Kwiatkowskiemu, Maciejowi Bodnarowi, Tomaszowi Marczyńskiemu czy Łukaszowi Wiśniowskiemu. Niżej prezentujemy mapę przejazdu kolarzy przez naszą gminę oraz przybliżony czas przejazdu kolarzy przez miejsca wyznaczone jako strefy kibica.

Wideo promujące I etap Tour de Pologne w Województwie Świętokrzyskim.

Mapa prtzebiegu Tour de Pologne przez Miasto i Gminę Bodzentyn.