Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego w Bodzentynie

Wynajmij sprzęt rehabilitacyjny w Urzędzie Miasta i Gminy w Bodzentynie

Wynajmij sprzęt rehabilitacyjny w Urzędzie Miasta i Gminy w Bodzentynie

05 grudzień 2021

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie od 30 listopada 2021 roku umożłiwia mieszkańcom naszej gminy bezpłatne wypożyczenie sprzętu rehabilitacyjnego. Mieszkańcy gminy Bodzentyn mogą również bezpłatnie skorzystać z pomocy ortopedycznej. Oficjalne otwarcie wypożyczalni odbyło się w obecności Dariusza Skiby Burmistrza Miasta i Gminy Bodzentyn, Stefana Bąka członka Zarządu Powiatu w Kielcach oraz Beaty Dulęby Kierownika Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Wypożyczalnia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 – 13.00 i działa w ramach projektu „Centrum Usług - Współpraca na rzecz społeczności lokalnej”, którego liderem jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kielcach. Partnerem projektu jest Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bodzentynie. 

Wypożyczalnia dysponuje takim sprzętem jak:

  • balkoniki - 2 szt.,
  • czterokołowe balkoniki do chodzenia - 2 szt.,
  • łóżko rehabilitacyjne z materacem przeciwodleżynowym - 1 szt.,
  • wózek inwalidzki - 2 szt.,
  • kule ortopedyczne - 2 szt.

- Stale staramy się pomagać Mieszkańcom naszej Gminy zwłaszcza tym, którzy tej pomocy potrzebują najbardziej. Powstanie wypożyczalni ze sprzętem rehabilitacyjnym jest bardzo ważne, ponieważ ma na celu zmniejszać wszystkie ograniczenia, jakie są związane z niepełnosprawnością – powiedział Dariusz Skiba, Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn