Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Budżet Obywatelski Miasta Bodzentyn 2022

Budżet Obywatelski Miasta Bodzentyn 2022 - Poznaliśmy zgłoszone projekty!

Tegoroczna edycja Budżetu Obywatelskiego jest rekordowa pod względem środków jakie można wykorzystać na realizacje najlepszego projektu. Do końca listopada 2021 roku, mieszkańcy Bodzentyna mogli zgłaszać swoje projekty, dzięki którym życie mieszkańców naszego miasteczka będzie lepsze, bezpieczniejsze lub też ciekawsze. Do Urzędu Miasta i Gminy w Bodzentynie wpłynęło w sumie pięć projektów przygotowanych przez naszych mieszkańców. Każda z propozycji jest ważne i chcielibyśmy aby wszystkie były zrealizowane. Niestety suma budżetu jest ograniczona i wynosi 113 358,28 złotych, a każde z zaproponowanych rozwiązań kosztuje ponad 100 000 złotych. Teraz każdy z przedstawionych projektów przejdzie weryfikacje, która zakończy się 31 grudnia 2021 r. Wtedy dowiemy się czy wszystkie zaproponowane rozwiązania zostaną dopuszczone do głosowania, które odbędzie się najprawdopodobniej 22 stycznia 2022 roku. Zobaczcie kto i jakie projekty zgłosił do tegorocznej edycji BO 2022. 

Zgłoszone projekty do Budżetu Obywatelskiego Miasta Bodzentyn 2022:

1. „Wspomaganie zainteresowań i rozwoju dzieci w Samorządowym Przedszkolu w Bodzentynie” - Autor: Agnieszka Czernikiewicz

Opis: W ramach projektu planowany jest zakup monitorów interaktywnych, zestawu akcesoriów sportowych, przenośnego zestawu nagłośniającego, domku na plac zabaw oraz doposażenie sal dydaktycznych do stymulowania sprawności ruchowej i rozwoju intelektualnego dzieci. Realizacja projektu poprawi atrakcyjność oraz poziom edukacyjny przedszkola. 

Koszt projektu 106 000 zł.

2. „Akcja defibrylacja - zakup defibrylatorów AED oraz Quada z przyczepą ratowniczą” - Autor: Łukasz Zawierucha

Opis: Projekt pod nazwą „Akcja defibrylacja - zakup defibrylatorów AED oraz Quada z przyczepą ratowniczą” przewiduje zakup 5 sztuk defibrylatorów AED,  5 sztuk kapsuł do ich przechowywania oraz zakup quada z przyczepą ratowniczą. Dzięki realizacji tego projektu wiele osób będzie miało łatwy dostęp do urządzenia AED co znacząco zwiększy szanse poszkodowanego. Defibrylatory zostaną zainstalowane w takich ogólnodostępnych miejscach jak: budynek sklepu Lewiatan przy ul. Plac Żwirki, budynek Miejsko - Gminnego Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentyn, Rynek Górny 11, budynek sklepu Delikatesy Centrum przy ul. Suchedniowskiej 19C oraz w Zespole Szkolno - Przedszkolnym budynek B przy ul. Wolności 4. W projekcie znajduje się również możliwość zakupienia quada ratowniczego, który pomógłby strażakom z OSP Bodzentyn skuteczniej docierać do poszkodowanych ludzi na terenach górzystych, leśnych i w miejscach trudnodostępnych dla zwykłych pojazdów. Projekt kierowany jest nie tylko dla mieszkańców Bodzentyna, ale całej gminy oraz turystów, którzy odwiedzają nasze miasteczko. 

Koszt projektu 109 000 zł.

3. „Zdążyć z pomocą. Ogólnodostępne urządzenia AED w Bodzentynie” - Autor: Magdalena Tusień - Kuzka

Opis: Projekt „Zdążyć z pomocą. Ogólnodostępne urządzenia AED w Bodzentynie”, którego celem jest poprawa świadomości bezpieczeństwa mieszkańców miasta oraz przyjeżdzających turystów. W trakcie przeprowadzonych szkoleń mieszkańcy nauczą się podstawowych zasad i pierwszej pomocy przy rozpoznawaniu stanów zagrożenia zdrowia i życia. Poznają podstawy krążeniowo - oddechowej z wykorzystaniem ogólnodostępnych przenośnych defibrylatorów zewnętrznych AED. W obecnych czasach jest to bezcenna umiejętność dla każdego człowieka.

Koszt projektu 112 200 zł. 

4. „Zakup nieruchomości nr. ewidencyjny 733/1 o powierzchni 0,1202 ha z przeznaczeniem na plac targowy” - Autor: Włodzimierz Bąderski

Opis: W ramach projektu planowany jest zakup nieruchomości nr. ewidencyjny 733/1 o powierzchni 0,1202 ha położonej w miejscowości Bodzentyn, ul. Pasieka z przeznaczeniem na Plac Targowy.

Koszt projektu 205 000 zł.

5. „Przez sport do zdrowie, przez rozwój do sukcesu. - Autor: Paweł Dróżdż

Opis: Projekt pod nazwą: „Przez sport do zdrowia, przez rozwój do sukcesu” kierowany jest do dzieci i młodzieży trenującej w LKS Łysica Bodzentyn i ma na celu wyposażenie grup dzieci i młodzieży w sprzęt sportowy i treningowy, poprawę infrastruktury jak również zapewnienie bezpieczeństwa na obiektach sportowych umożliwiające godne reprezentowanie klubu Łysica i gminy Bodzentyn. 

Koszt projektu 113 000 zł.

 

Niezbędne formularze do pobrania tutaj.

Poniżej prezentujemy harmonogram konsultacji Budżetu Obywatelskiego na 2022 r.

tabela

Budżet Obywatelski, Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie, Budżet Obywatelski Miasta Bodzentyn, Miasto Bodzentyn, BO 2022