Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
5 projektów zaakceptowanych w Budżecie Obywatelskim Bodzentyna na 2022 rok

5 projektów zaakceptowanych w Budżecie Obywatelskim Bodzentyna na 2022 rok. Głosowanie już 23 stycznia!

5 projektów zaakceptowanych w Budżecie Obywatelskim Bodzentyna na 2022 rok. Głosowanie już 23 stycznia!

30 grudzień 2021

Wszystkie pięć projektów, które zostały zgłoszone w listopadzie 2021 przeszły pozytywną weryfikację i ostatecznie znajdą się na kartach do głosowania nad Budżetem Obywatelskim 2022 roku. Nad oceną wniosków pracował Zespół Opiniujący w składzie: Wojciech Furmanek - Przewodniczący Zespołu, Danuta Kopeć, Marcin Chrzęszczyk, oraz Piotr Szafraniec - Członkowie Zespołu. Zespół ten 28 grudnia 2021 roku po zapoznaniu się z wynikami formalno - prawnymi dokonanymi przez odpowiednie referaty merytoryczne Urzędu Miasta i Gminy w  Bodzentynie dokonał pozytywnej oceny wszystkich złożonych projektów. Głosowanie zaplanowane jest na 23 dzień stycznia. (Projekt nr 3 został wycofany przez pomysłodawcę)

Numeracja projektów zgodna jest z kolejnością z jaką wpłynęły do Urzędu Miasta i Gminy w Bodzentynie.  Przypomnijmy, że budżet na relację wybranego projektu wynosi w tym roku 113 358,28 złotych.

Zgłoszone i zaakceptowane projekty do Budżetu Obywatelskiego Miasta Bodzentyn 2022:

1. „Wspomaganie zainteresowań i rozwoju dzieci w Samorządowym Przedszkolu w Bodzentynie” - Autor: Agnieszka Czernikiewicz

Opis: W ramach projektu planowany jest zakup monitorów interaktywnych, zestawu akcesoriów sportowych, przenośnego zestawu nagłośniającego, domku na plac zabaw oraz doposażenie sal dydaktycznych do stymulowania sprawności ruchowej i rozwoju intelektualnego dzieci. Realizacja projektu poprawi atrakcyjność oraz poziom edukacyjny przedszkola. 

Koszt projektu 106 000 zł.

2. „Akcja defibrylacja - zakup defibrylatorów AED oraz Quada z przyczepą ratowniczą” - Autor: Łukasz Zawierucha

Opis: Projekt pod nazwą „Akcja defibrylacja - zakup defibrylatorów AED oraz Quada z przyczepą ratowniczą” przewiduje zakup 5 sztuk defibrylatorów AED,  5 sztuk kapsuł do ich przechowywania oraz zakup quada z przyczepą ratowniczą. Dzięki realizacji tego projektu wiele osób będzie miało łatwy dostęp do urządzenia AED co znacząco zwiększy szanse poszkodowanego. Defibrylatory zostaną zainstalowane w takich ogólnodostępnych miejscach jak: budynek sklepu Lewiatan przy ul. Plac Żwirki, budynek Miejsko - Gminnego Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentyn, Rynek Górny 11, budynek sklepu Delikatesy Centrum przy ul. Suchedniowskiej 19C oraz w Zespole Szkolno - Przedszkolnym budynek B przy ul. Wolności 4. W projekcie znajduje się również możliwość zakupienia quada ratowniczego, który pomógłby strażakom z OSP Bodzentyn skuteczniej docierać do poszkodowanych ludzi na terenach górzystych, leśnych i w miejscach trudnodostępnych dla zwykłych pojazdów. Projekt kierowany jest nie tylko dla mieszkańców Bodzentyna, ale całej gminy oraz turystów, którzy odwiedzają nasze miasteczko. 

Koszt projektu 109 000 zł.

 

3. „Zdążyć z pomocą. Ogólnodostępne urządzenia AED w Bodzentynie” - Autor: Magdalena Tusień - Kuzka - wycofany

Opis: Projekt „Zdążyć z pomocą. Ogólnodostępne urządzenia AED w Bodzentynie”, którego celem jest poprawa świadomości bezpieczeństwa mieszkańców miasta oraz przyjeżdzających turystów. W trakcie przeprowadzonych szkoleń mieszkańcy nauczą się podstawowych zasad i pierwszej pomocy przy rozpoznawaniu stanów zagrożenia zdrowia i życia. Poznają podstawy krążeniowo - oddechowej z wykorzystaniem ogólnodostępnych przenośnych defibrylatorów zewnętrznych AED. W obecnych czasach jest to bezcenna umiejętność dla każdego człowieka.

Koszt projektu 112 200 zł. 

4. „Zakup nieruchomości nr. ewidencyjny 733/1 o powierzchni 0,1202 ha z przeznaczeniem na plac targowy” - Autor: Włodzimierz Bąderski

Opis: W ramach projektu planowany jest zakup nieruchomości nr. ewidencyjny 733/1 o powierzchni 0,1202 ha położonej w miejscowości Bodzentyn, ul. Pasieka z przeznaczeniem na Plac Targowy.

Koszt projektu 205 000 zł.

5. „Przez sport do zdrowie, przez rozwój do sukcesu. - Autor: Paweł Dróżdż

Opis: Projekt pod nazwą: „Przez sport do zdrowia, przez rozwój do sukcesu” kierowany jest do dzieci i młodzieży trenującej w LKS Łysica Bodzentyn i ma na celu wyposażenie grup dzieci i młodzieży w sprzęt sportowy i treningowy, poprawę infrastruktury jak również zapewnienie bezpieczeństwa na obiektach sportowych umożliwiające godne reprezentowanie klubu Łysica i gminy Bodzentyn. 

Koszt projektu 113 000 zł.