Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Zapis z pierwszej sesji Rady Miejskiej w Bodzentynie w 2022 roku

Zapis z pierwszej sesji Rady Miejskiej w Bodzentynie w 2022 roku

Zapis z pierwszej sesji Rady Miejskiej w Bodzentynie w 2022 roku

21 styczeń 2022

21 stycznia 2022 roku radni Rady Miejskiej w Bodzentynie zebrali się po raz pierwszy w tym roku, aby wziąć udział w obradach. W sesji , która rozpoczęła się o godzinie 8:00, a zakończyła minutę po godzinie 13:00 udział wzięło 13 z 15 radnych co stanowiło kworum niezbędne do prowadzenia obrad i podejmowania prawomocnych uchwał. Oprócz radnych tradycyjnie już na sali pojawili się burmistrzowie, skarbnik gminy oraz goście: kierownik Referatu Budownictwa i Zamówień Publicznych Aleksandra Sikora, dyrektor Biblioteka Publiczna im. Adeli Nawrot i Centrum Kultury w Bodzentynie Marcin Sikorski, pani Kazimiera Grzejszczyk, - Agroturystyka pod Bukiem oraz pani Lucyna Lipczyńska - Świętokrzyskie Jodły.

Tuż przed rozpoczęciem oficjalnych obrad burmistrz Dariusz Skiba wraz z członkami rady i dyrektorem Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury złożył na ręce pani Lucyny Lipczyńskiej podziękowania, gratulacje, symboliczną pamiątkę i kwiaty z okazji otrzymania przez panią Lucynę Świętokrzyskiej Nagrody Kultury II stopnia za 2021 rok z rąk marszałka woj. świętokrzyskiego Andrzeja Bentkowskiego. Wyróżnienie zostało wręczone przede wszystkim za szczególne podtrzymywanie i kultywowanie tradycji lokalnych. 

-Pani działanie naprawdę robi na nas ogromne wrażenie, ale też pokazuje jak bardzo ważne jest dbanie o naszą tożsamość, tradycję, kulturę i historię. Jestem bardzo wdzięczny, że po 11 latach i mimo wielu trudnościach ma Pani nadal siłę dbać i zabiegać o to jeszcze bardziej i mocniej pokazując, że pomimo własnych słabości można w dalszym ciągu kreować i cieszyć się z tego co Pani robi. - Burmistrz Dariusz Skiba

- Serdecznie dziękuje za zaproszenie na dzisiejszą Sesje. Jestem bardzo dumna i zadowolona, że Urząd Marszałkowski docenił moją pracę w dziedzinie kultury i przyznał mi Świętokrzyską Nagrodę Kultury za promocje gminy Bodzentyn i woj. świętokrzyskiego po całej Polsce i dwukrotnie na Słowacji. Do tej nagrody przyczynił się mój wspaniały zespół Świętokrzyskie Jodły, z którym współpracujemy i jeździmy wszędzie, gdzie tylko możliwe i reprezentujemy gminę Bodzentyn i województwo świętokrzyskie. - powiedziała po otrzymaniu upominków pani Lucyna Lipczyńska

Przypomnijmy, że pani Lucyna Lipczyńska to artystka ludowa, założycielka i kierownik działającego w Śniadce zespołu „Świętokrzyskie Jodły”, autorka utworów muzycznych oraz scenariuszy obrzędów ludowych naszego regionu, w tym obrzędu Wesele Świętokrzyskie, który zdobył Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Wiejskich w Tarnogrodzie. Przedstawienie zaprezentowano także w Warszawie podczas Festiwalu Teatrów Wiejskich 2019 – ZWYKI. Pani Lucyna Lipczyńska otrzymała także wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Kulinarnym na Słowacji w miejscowości Velka Paka, jest również laureatką nagród na przeglądach folklorystycznych jako solistka.

Specjalny grawerton oraz kwiaty otrzymała również pani Kazimiera Grzejszczyk, która od 24 lat prowadzi Agroturystykę pod Bukiem w Śniadce Drugiej. Pani Kazimiera w ostatnim plebiscycie Echa Dnia zajęła 1. miejsce w  kategorii najlepsze Gospodarstwo Agroturystyczne województwa świętokrzyskiego w 2021. 

- Jest to miejsce magiczne i w pięknym miejscu z widokiem na całe pasmo Łysogór, gdzie przyjeżdżają ludzie z całej polski i odwiedzają po wielokroć. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.  - Burmistrz Dariusz Skiba

- Chciał Państwu serdecznie podziękować za docenienie mnie i wyróżnienie. Moja nagroda nie jest tylko moja, ale nas wszystkich. Na tą nagrodę składa się praca wszystkich ludzi zaangażowanych w dzieło turystyki świętokrzyskiej. Ważna jest współpraca z samorządem i podmiotami, które świadczą atrakcje, aby goście mogli tutaj przyjeżdżać i chcieli wracać. Bo jak wszyscy to będziemy robić dobrze to odniesiemy sukces. Im więcej gościu ściągniemy do nas tym gmina będzie bogatsza. - pani Kazimiera Grzejszczyk.

Cześć sesji poświęcona wręczeniu upominków trwa od 24:40 do 40:00. 

Po wystąpieniu radni przeszli do oficjalnej części sesji Rady Miejskiej w Bodzentynie, w której głosowali nad blisko 20 uchwałami. Pełną listę uchwał oraz przebieg sesji minuta po minucie znajdą Państwo na stronie: https://bodzentyn.esesja.pl/posiedzenie/1c56f354-770e-4. Zachęcamy do zapoznania się i odsłuchania sesji Rady Miejskiej w Bodzentynie z dnia 21.01.2022 r. 

Zdjęcia: UMiG Bodzentyn