Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Fundacja Artwińskiego

Ponad pół miliona złotych dla organizacji pozarządowych i grup nieformalnych - złóż wniosek

Świętokrzyski Fundusz Lokalny zachęca organizacje pozarządowe i grupy nieformalne do składania wniosków w ramach Świętokrzyskiego Funduszu Lokalnego. Wnioski można składać do końca marca 2022 roku. Uczestnicy mają możliwość starać się o finansowe wsparcie swoich działań. Na ten cel fundacja im. Stefana Artwińskiego przeznaczyła ponad 500 tysięcy złotych. 

Świętokrzyski Fundusz Lokalny to kompleksowy program wsparcia aktywności społecznej. Bardzo się cieszę, że możemy wspierać kreatywne inicjatywy mieszkańców województwa świętokrzyskiego. W poprzedniej edycji organizacje i grupy nieformalne zaprezentowały ponad 240 pomysłów na działania. – mówi Paweł Kwietniewski, dyrektor biura Fundacji Artwińskiego.

Pierwsza edycja funduszu została zrealizowana w 2020 roku. W sumie do społeczników z województwa świętokrzyskiego popłynęło już ponad 500 tysięcy złotych.

Głównym celem Funduszu jest zwiększenie zaangażowania obywateli i organizacji pozarządowych w działalność społeczną oraz wzrost ilości oddolnych inicjatyw lokalnych. Doświadczenia z poprzedniego roku pokazują, że pomysłów na realizację inicjatyw nie brakuje. Zgłoszone projekty były bardzo wszechstronne - od warsztatów kulinarnych, festynów, spływów kajakowych po szkolenia online - informuje Kamil Kołbuc, prezes Fundacji Imienia Stefana Artwińskiego.

W związku z sytuacją na Ukrainie, fundacja w sposób szczególny zachęca do składania wniosków które w swoich działaniach będą obejmowały działania dla uchodźców - zbiórki, koncerty charytatywne i wsparcie osób już przebywających w Polsce.

Wnioski należy złożyć poprzez generator wniosków on-line dostępny na stronie www.swietokrzyskiegranty.pl od 7 do 31 marca 2022 roku do godziny 23:59.

Świętokrzyski Fundusz Lokalny jest realizowany dzięki środkom z Narodowego Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 – 2030. Operatorem regionalnym jest Fundacja Imienia Stefana Artwińskiego. Wszelkie dostępne informacje można znaleźć na stronie www.swietokrzyskiegranty.pl.

Fundacja Artwińskiego proponuje spotkanie informacyjne w sprawie naboru do kolejnej edycji Świętokrzyskiego Funduszu Lokalnego. Organizacje pozarządowe chęć uczestnictwa w spotkaniu mogą zgłaszać pod nr tel : 41 311 50 10 wew. 36 

Fundacja Artwińskiego

Pół miliona z fundacji Stefana Artwińskiego dla Organizacji pozarządowych Pół miliona z fundacji Stefana Artwińskiego dla Organizacji pozarządowych

Świętokrzyskie, Miasto i Gmina Bodzentyn, Fundacja Artwińskiego, Organizacje Pozarządowe