Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
20 osobowa delegacja z Miasta i Gminy Bodzentyn w Przemyślu pomagała uchodźcom

20 osobowa delegacja z Miasta i Gminy Bodzentyn w Przemyślu pomagała uchodźcom

20 osobowa delegacja z Miasta i Gminy Bodzentyn w Przemyślu pomagała uchodźcom

27 marzec 2022

20 osobowa grupa przedstawicieli samorządu Miasta i Gminy Bodzentyn w piątek 25 marca z samego rana wyjechała do Przemyśla, gdzie w jednym z magazynów przez blisko 12 godzin pomagali w sortowaniu darów przywiezionych przez darczyńców na rzecz uchodźców z Ukrainy. Wśród osób uczestniczących w akcji wsparcia naszych wschodnich sąsiadów uciekających przed wojną byli przedstawiciele naszej lokalnej władzy, pracownicy Urzędu MiG Bodzentyn, Radni, Sołtysi oraz mieszkańcy gminy Bodzentyn. W ten sposób przedstawiciele gminy Bodzentyn wsparli miasto Przemyśl w akcji pomocy humanitarnej jaka jest prowadzona na ogromną skalę przez ostatnie kilka tygodni. Wolontariusze mieli okazję spotkać się i porozmawiać z prezydentem Przemyśla Wojciechem Bakunem, który od początku wojny w Ukrainie ciężko pracuje, aby zapewnić bezpieczeństwo uchodźcom oraz mieszkańcom swojego miasta.

Możliwości pomocy uchodźcom z Ukrainy jest tak dużo, że każdy kto pragnie pomóc może to zrobić na wiele różnych sposobów począwszy od wpłaty środków na konta instytucji charytatywnych przez przekazywanie ubrań, żywności i innych niezbędnych rzeczy do punktów koordynujących zbiórki, a kończąc na udziale w wolontariacie blisko granicy, na dworcach czy w punktach rejestracyjnych. Wielu z nas pomaga więcej niż w jeden sposób, ale są też tacy ludzie, którzy pragną pomagać osobiście tam, gdzie potrzeba pomocy jest obecnie największa. Bez wątpienia takim miejscem obecnie jest przygraniczny Przemyśl, który w ostatnich tygodniach wraz z partnerami stworzył przy ul. Lwowskiej centrum pomocy humanitarnej i centrum logistyczne, do którego zwożone są dary z całej Polski, Europy, a nawet świata. Przy tak ogromnym napływie pomocy potrzebne są ręce do pracy, które będą segregować produkty przywożone przez darczyńców, wydawać posiłki i przenosić produkty w wyznaczone miejsca. 

Codziennie do Przemyśla przyjeżdżają nowe grupy wolontariuszy z wielu miast, miasteczek i wsi z terenu całego kraju. Właściciele niektórych  firm znajdujących się przy wschodniej granicy z Ukrainą decyduje się na umożliwienie pracownikom wzięcia jednego dnia wolnego w tygodniu, aby mogli pomagać w ramach wolontariatu m.in. w Przemyślu.

Zdjęcia: Facebook: Dariusz Skiba