Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Gminne Obchody Dnia Strażaka w Bodzentynie  - Zdjęcia i wideo

Gminne Obchody Dnia Strażaka w Bodzentynie - Zdjęcia i wideo

Gminne Obchody Dnia Strażaka w Bodzentynie - Zdjęcia i wideo

17 maj 2022

Nie ma w naszej gminie wiele osób, które nie znałaby choć jednego strażaka z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Bodzentyn. Druhowie cieszą się w naszej społeczności ogromnym szacunkiem i zaufaniem, a mieszkańcy chętnie uczestniczą w święcie strażaków. Nie inaczej było w niedzielę 15 maja w Bodzentynie. Tego dnia na Rynku Górnym obchodziliśmy Gminny Dzień Strażaka, w którym udział wzięli strażacy z OSP Psary, OSP Wzdół, OSP Sieradowice, OSP Bodzentyn, dziesiątki mieszkańców jak również przedstawiciele władz samorządowych na czele z Burmistrzem Dariuszem Skibą i Przewodniczącą Rady Miejskiej Teresą Bzymek oraz przedstawiciel władz państwowych senator Krzysztof Słoń. Całemu wydarzeniu towarzyszyła Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP, która upiękniła swoją grą to wyjątkowe wydarzenie.

Po uroczystej Mszy Świętej, podczas której modliliśmy się o zdrowie i bezpieczeństwo strażaków wraz z uczestnikami udaliśmy się pod remizę OSP Bodzentyn, gdzie proboszcz ks.  Leszek Sikorski dokonał poświęcenia nowego quada strażackiego. Burmistrz wraz z Przewodniczącą Rady Miejskiej dokonali symbolicznego przekazania strażakom kluczy i dokumentów do nowego pojazdu, który od niedzieli oficjalnie będzie mógł ratować zdrowie i życie mieszkańców naszej gminy i okolic. Przypomnijmy, że quad został zakupiony ze środków Budżetu Obywatelskiego Bodzentyna. Całość wydarzenia możecie Państwo obejrzeć na zdjęciach i filmie w dalszej części artykułu.