Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Zapraszamy na XIV Festiwal Wędrowania w gminie Bodzentyn

Zapraszamy na XIV Festiwal Wędrowania

Przed nami jedno z najciekawszych wydarzeń tego roku. Po raz czternasty zapraszamy Państwa do udziału w Festiwalu Wędrowania organizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Odnowy Wsi "Odnowica". Wydarzenie odbędzie się w dniach 24-26.06.2022 roku. Z każdym rokiem impreza przyciąga coraz więcej osób, poszukujących unikalnej rozrywki podawanej w niecodzienny sposób i w wyjątkowych miejscach. Festiwal rozpocznie się w piątek w Dąbrowie Dolnej od zaprezentowania dziwowiska Ptakorybale (odsłona II). W sobotę 25 czerwca Festiwal przeniesie się do Kapkaz na koncert Gędziego Chóru. Na zakończenie artyści powrócą do Dąbrowy Dolnej, gdzie odbędzie się Liberatorium. Serdecznie zachęcamy do udziału w tym pięknym i niepowtarzalnym festiwalu. Więcej informacji na plakacie i stronie organiztora: https://pl-pl.facebook.com/KapkazySzkolaWrazliwosci/

 

Festiwal Wędrowania Bodzentyn

Mimo różnych problemów i przeciwności losu, spotkamy się jak co roku w Kapkazach "Szkole Wrażliwości"(https://pl-pl.facebook.com/KapkazySzkolaWrazliwosci/) na koncercie Gędziego Chóru "Jak Feniks z popiołów". Wtajemniczeni wiedzą że w listopadzie ubiegłego roku spłonęła pracownia Szkoły Wrażliwości, ale dzięki wsparciu wielu wspaniałych ludzi Kapkazy się odradzają. Przy okazji koncertu będzie można zobaczyć jak postępują prace.
Na miłośników litaratury i niezwykłych książek czeka Liberatorium (www.liberatorium.com) Radosława Nowakowskiego w Dabrowie Dolnej, gdzie tym razem spotkanie z Piotrem Brysaczem wydawcą i współautorem książki„Ani żadnej wyspy. Rozmowy o Rosji i Ukrainie", promocja książki i opowieść o tym, co dzieje się na Wschodzie i dziać nie przestaje.

Piotr Brysacz - dziennikarz i wydawca (Wydawnictwa Paśny Buriat https://pasnyburiat.pl/)), dyrektor artystyczny Festiwalu literackiego Patrząc na Wschód w Budzie Ruskiej. Książka jest cegiełką, ze sprzedaży której część dochodu przekazana zostanie Polskiej Akcji Humanitarnej na rzecz pomocy Ukrainie.

W minirecitalu na tarasie Liberatorium usłyszymy młodziutką pianistkę z Kijowa Miroslawę Houcharenko.

Trzecie niezwykłe miejsce na festiwalowej wędrówce to Leśniczówka w Dabrowie Dolnej siedziba naszego stowarzyszenia gdzie odbędzie się
Dziwowisko „Ptakorybale"(odsłona II). Organiczny performance, który w baśniowy sposób odnosi się do mistyki przyrody. Opisany muzyką intuitywną i światłem obiektów świecących wyplecionych z lipowego łyka. Łagodnie przenosi w nie-rzeczywistość dając oddech od zwykłej codzienności.

Zapraszamy serdecznie na te wszystkie niezwykłe wydarzenia.

Festiwal Wędrowania, Kapkazy, Dąbrowa Dolna