Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Rajd Rowerowy Urodziny Łysicy 2022

Na rowerach świętowali 500 000 003 urodziny Łysicy!

Na rowerach świętowali 500 000 003 urodziny Łysicy!

08 sierpień 2022

Ponad 25 osób pojawiło się na nietypowej imprezie jaka odbyła się 6 sierpnia w gminie Bodzentyn. Tego dnia w Świętej Katarzynie świętowaliśmy 500 000 003 urodziny góry Łysicy. Na wydarzenie uczestnicy przyjechali rowerami ponieważ główną atrakcją urodzin był rajd rowerowy po pięknych zakątkach gminy Bodzentyn oraz Górno i Masłów. Wydarzenie organizowane od kilku lat przez Stowarzyszenie Przyjaciół Św. Katarzyny i Doliny Wilkowskiej "Łysica Sabat" za każdym razem przyciąga wiele osób w różnym wieku, które wspólnie chcą nie tylko świętować te wyjątkowe urodziny ale też korzystać z pięknej pogody, aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu i odkrywać nieznane dla wielu zakątki naszego regionu.

Tegoroczna impreza odbyła się 6 sierpnia. Rajd swoją drogę rozpoczął przy Punkcie Informacji Turystycznej w Świętej Katarzynie.

Pierwszym przystankiem na trasie był punkt widokowy w Krajnie, stamtąd rowerzyści udali się dalej w kierunku Bęczkowa, Przełomu Lubrzanki do Ciekot i dalej na Grabową i do ostatniego punktu wyprawy nad zalew w Wilkowie, gdzie na uczestników czekało ognisko z kiełbaskami. 

Głównym organizatorem sobotniego rajdu było Stowarzyszenie Łysica Sabat, natomiast partnerzy wydarzenia, to: Biblioteka Publiczna im. Adeli Nawrot i Centrum Kultury w Bodzentynie oraz Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie. Wszyscy uczestnicy na starcie otrzymali drobne przekąski, napoje, a także pamiątkowe plecaki, które ufundowało Starostwo Powiatowe w Kielcach.