Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Wielkie Granie z WOŚP w Bodzentynie

Bodzentyn zagra razem z WOŚP po raz 31!

Wielkimi krokami zbliża się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tak jak w poprzednich latach również nasza gmina włącza się w wielkie granie i już w niedzielę 29 stycznia współnie bedziemy zbierać środki dla WOŚP. Hasło 31. Finału WOŚP to ,,Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!”. Organizatorzy i wolontariusze gminnego sztabu przygotowują się już do niedzielnego wydarzenia. Bądźcie z nami! 

 

W dniu 29 stycznia br. w sztabie nr 6871 działającym przy Bibliotece Publicznej im. Adeli Nawrot i Centrum Kultury w Bodzentynie kwestować będzie 9 wolontariuszy. Będą to samorządowcy, członkowie stowarzyszeń, jak również osoby ze szkół z naszej gminy.

Biblioteka Publiczna w Bodzentynie, tak jak w ubiegłym roku w dniu finału organizuje wydarzenie, podczas którego odbędzie się koncert oraz licytacje dla WOŚP. Organizatorzy serdecznie zapraszają w dniu 29 stycznia 2023 roku już od godziny 15.00 do Biblioteki Publicznej im. Adeli Nawrot i Centrum Kultury w Bodzentynie (ul. Rynek Górny 11). Warto podkreślić, że wśród fantów znalazło się wiele ciekawych rzeczy m.in. biżuteria, rzeczy od Łomża Industria Kielce, obrazy itp.

W dalszym ciągu zachęcamy do przekazywania rzeczy na ww. licytację. Z całego serca liczymy na wsparcie mieszkańców gminy na ten szczytny cel. Rzeczy można przekazywać do dnia finału do godziny 14.45 do Biblioteki Publicznej w Bodzentynie.

Sepsa to zespół objawów wywołanych przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W przebiegu sepsy w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu i śmierci. Jak wynika z najnowszych badań, w skali globalnej sepsa jest przyczyną 20 proc. wszystkich zgonów. Właśnie dlatego WOŚP chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń - umożliwi to lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami.

WOŚP 2023 Bodzentyn Zbiórki Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Bodzentynie

Bodzentyn, Miasto i Gmina Bodzentyn, WOŚP, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Biblioteka Publiczna im. Adeli Nawrot i Centrum Kultury w Bodzentynie