Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
„Czyste Góry Świętokrzyskie” - weź udział w akcji i oczyść nasz region ze śmieci!

„Czyste Góry Świętokrzyskie” - weź udział w akcji i oczyść nasz region ze śmieci!

„Czyste Góry Świętokrzyskie” - weź udział w akcji i oczyść nasz region ze śmieci!

07 kwiecień 2023

Lokalna Organizacja Turystyczna Góry Świętokrzyskie zachęca wszystkich chętnych do udziału w akcji „Czyste Góry Świętokrzyskie”. W ramach wydarzenia organizatorzy mają w planach uprzątnięcie śmieci z okolic szlaków i atrakcji turystycznych w Górach Świętokrzyskich. Do udziału w akcji zapraszamy dzieci i młodzież wraz z opiekunami z okolicznych szkół oraz lokalne społeczności, którym zależy na czystości naszego regionu.

Dotychczas do akcji dołączyło 11 gmin położonych wokół Łysogór. Są to: Bieliny, Bodzentyn, Górno, Łagów, Łączna, Masłów, Nowa Słupia, Pawłów, Raków, Waśniów i Zagnańsk. Jako partner do akcji dołączył Powiat Kielecki. Koordynatorzy akcji w poszczególnych gminach zajmują się logistyką na swoim terenie. Jeśli jeszcze chcecie dołączyć do "zmasowanego ataku na śmieci w Górach Świętokrzyskich" - dajcie nam znać mailowo na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zakończenie akcji zaplanowane jest na 22 kwietnia, na placu targowym w Górnie. Serdecznie zapraszamy na podsumowanie inicjatywy, które połączone będzie z ogniskiem i losowaniem nagród ufundowanych przez naszych sponsorów. W trakcie wydarzenia zaplanowane są również rozmowy i warsztaty o tematyce ekologicznej.

 

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/1621724981631958/?ref=newsfeed