Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Wielki dzień pszczół w Świętokrzyskim Parku Narodowym

Zapraszamy na Wielki Dzień Pszczół do Świętokrzyskiego Parku Narodowego

Świętokrzyski Park Narodowy we współpracy z Fundacją PGE serdecznie zapraszają na Wielki Dzień Pszczół, który odbędzie się 4 sierpnia 2023 roku od 10:00 do 14:00 w Świętej Katarzynie (przy kasie biletowej ŚPN - przy źródełku). To wydarzenie pełne atrakcji, które będzie nie tylko ciekawą rozrywką, ale także doskonałą okazją do nauki o pszczelarstwie i ochronie zapylaczy.

 

Uczestników czekają fascynujące warsztaty plastyczne, a także podsumowanie projektu "Takie małe, a takie ważne". Spotkanie z doświadczonym pszczelarzem pozwoli poznać fascynujący świat pszczół, a w galerii dzikich zapylaczy będziemy mogli podziwiać różnorodność tych niesamowitych owadów. Nie zabraknie również konkursów i zabaw o pszczelej tematyce, które z pewnością dostarczą wiele radości.

Wielki Dzień Pszczół to doskonała okazja, aby spotkać się z naturą i zgłębić wiedzę na temat pszczół, które odgrywają niezastąpioną rolę w naszym ekosystemie, ogrodach i uprawach. Warto wziąć udział w tym wydarzeniu, które dodatkowo pozwoli nam zastanowić się, jak możemy pomóc w ochronie pszczół i innych zapylaczy. Serdecznie zachęcamy do wspólnej nauki i zabawy. Do zobaczenia!

 

Dzień Pszczół w Świętej Katarzynie ŚPN

Świętokrzyski Park Narodowy, Święta Katarzyna, Wielki Dzień Pszczół