Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Festyn Rodzinny pod znakiem bezpieczeństwa w Celinach

Festyn Rodzinny pod znakiem bezpieczeństwa w Celinach

Festyn Rodzinny pod znakiem bezpieczeństwa w Celinach

22 sierpień 2023

Bezpieczeństwo jest fundamentalną potrzebą ludzi, stanowiącą ochronę przed zagrożeniami fizycznymi, emocjonalnymi i społecznymi, co pozwala na spokojne i pełne życie. Dlatego Koło Gospodyń Wiejskich Celinianki postanowiły zorganizować Festyn Rodzinny, podczas którego uczestnicy będą mogli zgłębić swoją widzę o bezpieczeństwie i zachowaniu ostrożności zarówno podczas wakacji jak i roku szkolnego. Oprócz treści edukacyjnych na festynie znalazło się wiele zabaw i konkursów, poczęstunek, występy lokalnych zespołów oraz zawody sportowe. 

Festyn Rodzinny w Celinach rozpoczął się z drobny opóźnieniem spowodowanym przelotnym deszczem. Na scenie pojawiły się przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich Celinianki wraz z Burmistrzem Miasta i Gminy Bodzentyn Dariuszem Skibą oraz zaproszonymi gośćmi: Wicewojewodą Świętokrzyskim Renatą Janik, Senatorem Krzysztofem Słoniem oraz Piotr Wawrzyk, wiceminister spraw zagranicznych.

- Dziś chciałbym skierować swoje słowa do Przewodniczącej Rady Miejskiej w Bodzentynie Pani Teresy Bzymek, która wspólnie ze swoim zespołem, Kołem Gospodyń Wiejskich Celinianki przygotowały ten festyn. Nieustannie śledzę jej pracę oraz wysiłek na rzecz lokalnej społeczności i widzę, że robi to z całego serca. Dzięki świetnej współpracy przez ostatnie lata w Celinach powstała Świetlica Wiejska, boisko, plac zabaw oraz coroczne uroczystości. Pani Teresa Bzymek jest gospodynią w pełni tego słowa znaczeniu - mówił ze sceny Burmistrz Dariusz Skiba. 

Wzruszenia nie kryła sołtys Celin Pani Teresa Bzymek, która łamiącym głosem mówiła -  Dziękuję przybyłym gościom za ich obecność i jest to dla nas ogromnie ważne.  Jesteśmy małą miejscowością i po takich słowach jak burmistrz powiedział ciężko jest mi coś więcej powiedzieć. Szanowni Państwo, dziękuję, że zechcieliście przybyć. Wierzę, że z czasem na festyn przybędzie jeszcze więcej rodzin, aby tu z nami wspólnie bawić się i świętować. Panie z KGW Celinianki bardzo się starły i włożyły ogromną pracę w organizację festynu tak, aby nikomu tu niczego nie brakowało pod względem posiłków jak i zabawy zarówno dla starszych jak i najmłodszych, którzy są dla nas najważniejsi. 

Po krótkim rozpoczęciu przeszedł czas na występ Zespołu Dąbrowa, poczęstunek oraz rozpoczęcie turnieju w badmintona. Wydarzenie z każdą godziną przyciągało coraz więcej uczestników, którzy wspólnie z Celiniankami bawili się do późnego wieczora.

Wydarzenie sfinansowane zostało przez KGW Celinianki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.