Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Budżet Obywatelski Bodzentyna 2024

28 stycznia głosowanie nad Budżetem Obywatelskim Bodzentyna 2024

Jedynie dwa projekty powalczą w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Bodzentyna. Na przeciw siebie staną projekty: "Tężnia solankowa - bodzentyńska dawka zdrowia!" oraz "W orkiestrach dętych jest siła! Doposażenie Orkiestry Dętej w Bodzentynie". Oba projekty mogą liczyć na środki w wysokości 140 635,00 zł. Głosowanie odbędzie się 28 stycznia 2024 roku od godziny 9:00 do 18:00 w hali sportowej Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Bodzentynie, ul. Rynek Górny 11. W Głosowaniu mogą wziąć wyłącznie pełnoletni mieszkańcy Bodzentyna. Do oddania głosy konieczny jest ważny dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość. Niżej prezentujemy projekty, które powalczą o Państwa głosy. 

 

Budżet Obywatelski Miasta Bodzentyn 2024

Zgłoszone projekty do Budżetu Obywatelskiego Miasta Bodzentyn 2023:

 

1. „Tężnia solankowa - bodzentyńska dawka zdrowia!” - Autorzy: Zagórska Dagmara, Julitta Fabiańczuk

Skrócony opis: Projekt zakłada budowę tężni solankowej, która tworzy zdrowy mikroklimat, z którego będą mogli korzystać seniorzy, osoby chore, a także ci mieszkańcy, którzy profilaktycznie chcą przeciwdziałać schorzeniom układu oddechowego, chorobom układu krążenia, alergii, zapaleniu zatok, stanom depresyjnym, czy ogólnemu wyczerpaniu organizmu, Oddychanie przez około godzinę powietrzem wytworzonym wokół tężni solankowej, odpowiada trzem dniom spędzonym nad morzem. Ponadto w ramach projektu wymienione zostaną ławki na Rynku Górnym oraz zakupione donice na kwiaty, a także stworzona strefa relaksu.

Koszt projektu: 140 635,30 zł.

 

tężnia solankowa w Bodzentynie

 

2. „W orkiestrach dętych jest siła! Doposażenie Orkiestry Dętej w Bodzentynie” - Autorzy: Dominik Dudek, Aleksandra Stefańczyk

Skrócony opis: Młodzieżowa Orkiestra Dęta powstała w 1875 r. Swoją obecnością uświetnia wszystkie lokalne uroczystości. Uczestniczy w przeglądach konkursach, reprezentując Nasze Miasto i Gminę na terenie całego kraju. Z uwagi na fakt, iż instrumenty są przestarzałe i uszkodzone, niezbędny jest zakup nowych. Umundurowanie również wymaga uzupełnienia w celu jego ujednolicenia.

Koszt projektu: 140 635,00 zł.

 

Młodzieżowa orkiestra dęta w Bodzentynie

Bodzentyn, Budżet Obywatelski, Budżet Obywatelski Miasta Bodzentyn, Miasto Bodzentyn