Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Zapaśniczy Klub Sportowy Champions Academy z Bodzentyna świętuje triumf na Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym w Kiskunfelegyhaza

Zapaśniczy Klub Sportowy Champions Academy z Bodzentyna świętuje triumf na Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym w Kiskunfelegyhaza

Zapaśniczy Klub Sportowy Champions Academy z Bodzentyna świętuje triumf na Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym w Kiskunfelegyhaza

15 maj 2024

W dniach od 10 do 13 maja 2024 roku, miasto Kiskunfelegyhaza na Węgrzech było areną zaciętej rywalizacji w ramach Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego. To właśnie tam, przedstawiciele Zapaśniczego Klubu Sportowego Champions Academy z Bodzentyna, Polski, stanęli do boju, by wykazać się swoimi umiejętnościami na międzynarodowej scenie zapaśniczej.

Turniej zgromadził imponującą liczbę 350 zawodników z Węgier, Słowacji, Rumunii i Polski, którzy rywalizowali o najwyższe laury sportowe. Choć konkurencja była zacięta, zawodnicy z Champions Academy stanęli na wysokości zadania, zdobywając liczne medale i zdobywając uznanie nie tylko dla siebie, ale także dla swojego klubu oraz miasta Bodzentyn.

Wyniki osiągnięte przez reprezentantów Champions Academy są imponujące:

  • Jakub Dyk zdobył złoty medal, zajmując pierwsze miejsce w swojej kategorii wagowej.
  • Podobnie, Jakub Kozera również stanął na najwyższym stopniu podium, zdobywając złoto.
  • Alicja Dyk, reprezentująca klub, wywalczyła drugie miejsce, zdobywając srebrny medal.
  • Bartosz Czekaj i Dominik Mędrek zajęli trzecie miejsce w swoich kategoriach wagowych, zdobywając brązowe medale.
  • Lena Zawierucha i Oskar Kumor także zaprezentowali się świetnie, zajmując odpowiednio piąte miejsce.

Sukces indywidualny przyczynił się również do osiągnięcia wysokiego czwartego miejsca w klasyfikacji drużynowej przez klub Champions Academy, co stanowi powód do dumy dla całej społeczności związanej z zapaśnictwem w Bodzentynie.

Nie tylko umiejętności sportowe, ale także szlachetne gesty towarzyszyły temu wydarzeniu. Podczas uroczystego otwarcia turnieju, trener Zbigniew Płaczkowski miał przyjemność przekazać list intencyjny od Burmistrza Miasta i Gminy Bodzentyn, Dominika Dudka, na ręce władz miasta Kiskunfelegyhaza, co podkreśliło przyjaźń i współpracę pomiędzy oboma miejscowościami.

Nie tylko walka na macie stanowiła atrakcję dla zawodników z Bodzentyna. Podczas pobytu za granicą mieli oni okazję korzystać z licznych atrakcji turystycznych, takich jak zwiedzanie Budapesztu, relaks w parku wodnym oraz udział w pikniku integracyjnym.

Ogromne gratulacje należą się wszystkim zawodnikom, trenerom oraz wsparciu ze strony rodziców i społeczności lokalnej. Ich zaangażowanie, determinacja i poświęcenie są prawdziwym dowodem na to, że sport nie tylko integruje ludzi, ale także inspiruje do osiągania coraz to większych sukcesów na arenie międzynarodowej.

Zdjęcia: UMiG Bodzentyn

Sprzęt zakupiony ze środków z Budżetu Obywatelskiego 2020