Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn

Wilków: Finał Ogólnopolskich Zawodów Wędkarskich

Van Den Eynde Robinson Cup to rozpoznawalny w całym kraju cykl zawodów wędkarskich. W trakcie zawodów eliminacyjnych rozgrywanych na wielu łowiskach w Polsce wyłaniana zostaje najlepsza 60 zawodników w kraju, którzy uzyskują prawo startu w finale w/w cyklu (jedne z zawodów eliminacyjnych odbyły się na zbiorniku w Wilkowie). W tegorocznej edycji tych zawodów wystartowało 313 zawodników - oczywiście nie mogło zabraknąć pośród nich reprezentantów Miasta i Gminy Bodzentyn - zawodników klubu Sensas Bodzentyn. Po zakończeniu cyklu zawodów eliminacyjnych zawodnik KS Sensas Bodzentyn Dominik Dudek został sklasyfikowany na 9 miejscu na 313 startujących.

Wyczyn ten jest dużym sukcesem i pokazuje, że wędkarze z Bodzentyna mogą rywalizować z najlepszymi w kraju. Tak wysoką lokatę Dominik zawdzięcza m.in. dzięki zajęciu drugiego miejsca sektorowego w zawodach w Klimontowie oraz wygraniu zawodów eliminacyjnych w Krakowie. Drugi z zawodników KS Sensas Tomasz Stefańczyk został sklasyfikowany na 19 pozycji. Tak dobre lokaty pozwoliły wspomnianym zawodnikom na wzięcie udziału w Finale Van Den Eynde Robinson Cup 2014, który to w dniach 19-21 września odbył się na zbiorniku w Wilkowie.

Zbiornik Wilków stał się areną finału dzięki staraniom i zaangażowaniu Burmistrza Miasta i Gminy Bodzentyn Stanisława Marka Kraka, który to w rozmowach z przedstawicielami firmy Robinson zaprosił ich do Wilkowa.

Pula nagród w tegorocznym finale wyniosła 33.000 złotych i w całości została sfinansowana przez Firmę Robinson Europe S.A.. Sprawiło to, że wielu z rywalizujących w finale zawodników już od początku tygodnia rozpoczęło treningi na zbiorniku w Wilkowie. Piękna pogoda w ciągu całego tygodnia sprawiła, że ryby bardzo dobrze brały w trakcie treningów, a osiągane przez zawodników wyniki często przekraczały ponad 10kg. Zawody rozpoczął piątkowy oficjalny trening na którym pojawiła się większość z finalistów. Finał został natomiast rozegrany w dwóch turach: I tura odbyła się w sobotę, druga natomiast w niedzielę. Załamanie pogody z piątku na sobotę spowodowało, że wędkarzy witało zachmurzone niebo i opady deszczu. Taka zmiana pogody sprawiła, że ryby już nie tak chętnie współpracowały z wędkarzami. Sobotnią rywalizację z wynikiem 6665g wygrał Górecki Kacper z Lidzbarka Warmińskiego. Niedzielną rywalizację natomiast z wynikiem 6465g wygrał Kocikowski Artur z Bydgoszczy. Po podliczeniu wyników z I i II tury przez komisję sędziowską okazało się, że zwycięzcą tegorocznego finału został Janusz Adamczyk z Kielc, który w ciągu dwudniowej rywalizacji złowił ponad 11kg ryb. Drugie miejsce zajął Ernest Kuziorowicz z Częstochowy, natomiast na trzeciej pozycji uplasował się Paweł Wlazło z Radomia. Zawodnicy KS Sensas Bodzentyn byli jedynymi reprezentantami naszego Miasteczka.

Zwycięzca zawodów Janusz Adamczyk oprócz zwycięstwa, okazałego pucharu zdobył również czek na kwotę 10.000 złotych, będący główną nagrodą w tegorocznym Finale.

Zawody tego typu są znakomitą promocją Miasta i Gminy Bodzentyn, a liczne gospodarstwa agroturystyczne ulokowane w bezpośrednim sąsiedztwie zbiornika sprawiają, że zawodnicy spędzają czas w bardzo dobrych warunkach, w miłej, przyjaznej atmosferze. Zawodnicy bardzo chwalili organizację zawodów, region świętokrzyski oraz sam zbiornik w Wilkowie. Zbiornik ten dzięki staraniom Pana Jana Gawrońskiego jest czystym oraz niezwykle zadbanym miejscem, gdzie w ciszy i spokoju można spędzić czas na wędkowaniu podziwiając piękne świętokrzyskie widoki. W tegorocznym finale mogliśmy gościć wędkarzy z wielu zakątków Polski, m.in. z: Krakowa, Elbląga, Bydgoszczy, Lidzbarka Warmińskiego, Częstochowy, Rzeszowa, Skierniewic, Kalisza, Katowic, Oświęcimia, Bielska-Białej. Wielu z nich po zakończonym finale pozostało jeszcze w naszej gminie, aby dalej korzystać i czerpać z uroków Naszego Regionu.

Firma Robinson Europe S.A. składa ogromne podziękowania Burmistrzowi Miasta i Gminy Bodzentyn Stanisławowi Markowi Krak za gościnność oraz doskonałe przygotowanie zbiornika do rozgrywania zawodów finałowych.

Źródło: bodzentyn.pl/inf.własna