Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn

Remiza OSP w Sieradowicach w nowej odsłonie

Zakończyły się prace remontowe w Sieradowicach, w budynku po byłej Szkole Podstawowej, który dotychczas pełnił funkcję remizy OSP. Modernizacja budynku objęła m.in. wymianę okien, ocieplenie ścian styropianem, wymianę instalacji, nową stolarkę drzwiową zewnętrzną. Na roboty wykończeniowe wewnętrzne Gmina Bodzentyn otrzyma dofinansowanie od Marszałka Województwa w ramach programu "Odnowa Wsi Świętokrzyskiej". Wykonano tu wymianę pochodzących jeszcze z lat 70-tych drewnianych podłóg na legarach, rozebrano stare piece kaflowe. W budynku zostały zrobione wylewki betonowe i posadzki z płytek. Ściany wyłożono płytami gipsowo-kartonowymi i pomalowano, w łazience zostały wymienione sanitariaty.

Prace remontowe wykonał Zakład Usługowy JARBUD ze Staszowa. Całkowity koszt tego przedsięwzięcia zamknie się kwotą prawie 52 tys. zł, w tym dofinansowanie od Marszałka: wg umowy 19,5 tys. zł. Zimą planowane jest wyposażenie wyremontowanego obiektu w niezbędne meble i sprzęt. Zostaną zakupione min. regały, stoliki, wieszaki, biurka, krzesła, laptopy. Na ten cel Gmina złożyła wniosek o dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013, ze środków które są w dyspozycji "Stowarzyszenia LGD Wokół Łysej Góry". Szacunkowa wartość zakupów to około 28 tys. zł, w tym wnioskowane dofinansowanie unijne stanowi prawie 19 tys. zł.

Wyremontowany budynek ma służyć mieszkańcom Sieradowic jako świetlica wiejska, gdzie będzie skupiało się życie kulturalne i społeczne miejscowości. Mamy nadzieję, że stanie się on atrakcyjnym miejscem integrującym mieszkańców wsi, którzy obecnie nie mają punktu, gdzie mogliby się spotykać, rozwijać zainteresowania, kultywować lokalne tradycje.

Modernizacja obiektu da również poczucie starszym mieszkańcom wsi, że ich wysiłek i trud jaki włożyli kilkadziesiąt lat temu przy budowie tego budynku, nie poszedł na marne i dalej służy społeczności wiejskiej.

Źródło: bodzentyn.pl/inf. własna