Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn

PZU Trasa Zdrowia w Wilkowie już otwarta

Gmina Bodzentyn jako jedna z 30 gmin w całym kraju może pochwalić się posiadaniem PZU TrasyZdrowia. Powstanie trasy było możliwe dzięki współpracy Samorządu Miasta i Gminy Bodzentyn oraz Fundacji V4Sport Group z Warszawy, która w imieniu PZU była koordynatorem projektu w Polsce. Przygotowania do montażu urządzeń trwały od początku czerwca - poprzedziły je m.in. konsultacje społeczne mające na celu ustalenieodpowiedniej lokalizacji urządzeń oraz ustalenie planu animacji mającego na celu maksymalne wykorzystanie urządzeń do poprawy kondycji mieszkańców Gminy oraz gości odwiedzających zbiornik Wilków.

 Trasa zdrowia znajduje się na obrzeżach zbiornika wodnego w Wilkowie i składa się z 9 urządzeń, na których użytkownicy mogą ćwiczyć na świeżym powietrzu. Przy każdym z urządzeń znajdują się tablice informacyjne na temat ćwiczeń, jakie można wykonywać na danym urządzeniu. Propozycje ćwiczeń zostały przygotowane dla trzech grup wiekowych: dzieci, dorośli oraz seniorzy. Pokazuje to, że tak naprawdę urządzenia są tak przygotowane, aby ćwiczyć na nich mógł każdy.

Otwarcie trasy odbyło się 21 października, a sama trasa bardzo się spodobała najmłodszym testerom. Otwarcia trasy dokonała Pani Danuta Skrzeczyna Dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie oraz Pan Bogdan Wzorek Sołtys Wilkowa. MGCKiT w Bodzentynie jest operatorem lokalnym trasy z ramienia Fundacji V4Sport Group. Na otwarcie w towarzystwie opiekunów przybyli najmłodsi mieszkańcy sąsiednich miejscowości, tj. Wilkowa, Świętej Katarzyny, Grabowej, Krajna.

PZU Trasa Zdrowia została bardzo ciepło przyjęta przez najmłodszych, którzy z wielkim zapałem ćwiczyli na urządzeniach. Po zakończeniu testu wszyscy uczestnicy otwarcia usiedli przy kiełbasce z grilla oraz grillowanych warzywach - które okazały się wielkim hitem wśród dzieci, podobnie jak serwowane jabłka. Pokazuje to, że warzywa, owoce jak i aktywny tryb życia są lubiane przez dzieci pod warunkiem odpowiedniego im ich "podania".

Oprócz urządzeń do ćwiczeń, w ramach akcji PZU Gmina Bodzentyn pozyskała darmową promocję. W przewodniku turystycznym pt."Polska na weekend", wśród 30 gmin, w których powstały PZU Trasy Zdrowia, ukazała się dwu stronicowa informacja o Gminie Bodzentyn i jej atrakcjach.

Już teraz zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy oraz osoby przebywające na zbiorniku w Wilkowie do przetestowania trasy oraz cyklicznego z niej korzystania. 

Folder PZU Trasy Zdrowia o Bodzentynie dostępny jest - tutaj.

Źródło: bodzentyn.pl/inf. własna