Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn

Powrót na szczyt

Dnia 10.04.2015r. w Chęcinach odbył się turniej siatkówki dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych walczących o Mistrzostwo Powiatu Kieleckiego. Zaczęło się jak zwykle... od szczęśliwego losowania, które dało nam możliwość rozgrywania kolejnych spotkań z przerwą na odpoczynek i obserwację współzawodnictwa pozostałych drużyn. Dzięki znakomitemu zgraniu zespołu oraz pełnej poświęcenia grze o każdy punkt, pokazałyśmy wysoki poziom umiejętności technicznych oraz mnóstwo zaskakujących rozwiązań taktycznych w czasie gry.

Każdy z wygranych setów  kończył się z minimum 10-punktową przewagą oraz założeniem, że tym razem „nie wypuścimy przeciwnika z dziesiątki” I udało się! Ostatni set z Chęcinami wygrałyśmy 25:8, co na zakończeniu zawodów, postanowiłyśmy uwiecznić na pamiątkowym zdjęciu.  Nasza drużyna w składzie: Aneta Błędzińska, Góźdź Paulina, Pankowska Anna, Łakomiec Beata, Winiarska Karolina, Sardak Joanna, Gajewska Dominika, Kamińska Martyna i  doświadczony kapitan - Mendak Iwona udowodniła po raz kolejny, że od 15 lat Bodzentyn jest faworytem w siatkówce dziewcząt i zeszłoroczne II miejsce było tylko chwilowym spadkiem formy zespołu.

W przyjaznej atmosferze na hali i w duchu zasady fair play,  odbyła się wspaniała, sportowa rywalizacja. Pełny skład sędziowski dał nam poczucie rzetelnej i fachowej oceny sytuacji gry. Mamy nadzieję na powtórzenie tego sukcesu na wyższym szczeblu i w kolejnych latach.

Opiekun rdrużyny: M. Tusień-Kuzka

Autor: Beata Łakomiec i M. Tusień-Kuzka