Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn

Sezon biegaczy ZSP nr 1 w Bodzentynie rozpoczęty!

W sobotni poranek 19 września 2015r. rozpoczęliśmy kolejny sezon startów biegaczy długodystansowych ZSP Nr 1 w Bodzentynie. Tym razem udaliśmy się na wyjątkowy bieg o nazwie II Daleszycki Cross o Puchar Nadleśniczego. Impreza biegowa była niezwykle ciekawa, emocjonująca, posiadająca wspaniałą atmosferę i gromadząca dużą ilość miłośników biegania. Limit uczestników (150 osób) szybko został wyczerpany jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego. Na szczęście udało nam się dopisać dwóch naszych uczniów, którzy nie zdążyli zalogować się w wakacje.

Bieg rozpoczął się o 9.30. Ponad siedmiokilometrowa trasa w całości prowadząca leśnymi ścieżkami była świetnie oznaczona wielkimi strzałkami na ściółce, kartkami, taśmami i pomarańczowymi symbolami biegaczy na drzewach. Organizator dodatkowo zapewnił profesjonalnego rowerzystę prowadzącego bieg, a na każdym z zakrętów panowie leśnicy wskazywali właściwy kierunek. Dzięki temu nikt się nie zgubił i wszyscy dotarli na metę.  A tam… oprócz unikatowych medali z drewna czekał pyszny żurek oraz nie limitowana ilość kiełbasy, którą każdy mógł sobie upiec w ognisku na skraju lasu.

Pierwszy na mecie z naszej drużyny pojawił się Grudzień Norbert (27min.55s.) i zajął IV miejsce w klasyfikacji OPEN. Kolejny był Rubinkiewicz Dominik (29min.43s.) i uplasował się na X pozycji.  Niemaszewski Ernest (31min.17s.) miejsce XIX i Pocheć Adam (32min. 04s.) miejsce  XXIII. Kolejni zawodnicy to: Pankowski Mariusz  (32min.59s.), Rdzanek Konrad (34min.15s), Świetlik Mateusz (34min.36s.), Pankowska Anna (42min.19s.), Bielat Michał (42min.25s.), Kępiński Mikołaj  (43min.31s.), Sadrak Joanna (43min.51s.) i Nowak Izabela  (43min.53s.).

Z grupą wychowanków pobiegła też nauczycielka szkoły p. Magdalena Tusień-Kuzka (33min.52s.), której udało się stanąć na III miejscu wśród kobiet i stanęła na oryginalnym, leśnym podium wykonanym z pni drzew. 

Wyniki naszej drużyny to również ogromna zasługa nauczyciela wychowania fizycznego szkoły p. Marcina Lesisza, który z ogromną przyjemnością patrzy na stały progres umiejętności i kondycji swoich wychowanków.  Zawsze obecny na każdym weekendowym wyjeździe naszej wspaniałej grupy biegaczy, wspiera dopingiem na trasie, dobrą radą przed biegiem i dzieli naszą radość po przekroczeniu linii mety.

ZACZYNAJĄC NOWY SEZON BIEGOWY ZAPRASZAMY CHĘTNE OSOBY DO SPRAWDZENIA SWOICH MOŻLIWOŚCI W BIEGACH DŁUGODYSTANSOWYCH. MAMY NADZIEJĘ, ŻE NASZA RODZINA BIEGACZY POWIĘKSZY SIĘ O NOWE OSOBY, KTÓRE PODEJMĄ WYZWANIE I TAK MY UZALEŻNIĄ SIĘ OD PRZYJEMNOŚCI PŁYNĄCEJ Z BIEGANIA .

M. Tusień-Kuzka