Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn

Udany turniej piłkarek nożnych z Bodzentyna

PIŁKARKI NOŻNE Z BODZENTYNA POKAZAŁY WYSOKI POZIOM GRY

8 października drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Bodzentynie zwyciężyła podczas Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Kieleckiego na Orliku, który się odbył w Chęcinach. Rozgrywkom piłkarskim towarzyszyło wiele emocji, zwłaszcza w ostatnim pojedynku, który decydował o kolejności na podium. Drużyny rozegrały między sobą po trzy pojedynki, systemem każdy z każdym. 

W pierwszym meczu spotkaliśmy się z drużyną z Chęcin, gdzie po golu naszej reprezentacji straciliśmy bramkę w II połowie spotkania. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla drużyny z Bodzentyna. Kolejny pojedynek z drużyną z Chmielnika zakończyło się remisem 1:1. Ostatni mecz z Łopusznem był bezbramkowy i zdecydował o naszym zwycięstwie.

Na drugim miejscu uplasowały się zawodniczki z Zespół Szkół nr 2 w Chęcinach, na trzeciej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Łopusznie. Czwarte miejsce zajęły zawodniczki Zespołu Szkół nr 3 w Chmielniku.
- Myślę, że gramy na równi z chłopakami – stwierdziła Aleksandra Kuś z drużyny z Bodzentyna, która trenuje football ponad dwa lata. Jej koleżanka, Karolina Zwada dodała, że podczas każdego meczu towarzyszy jej adrenalina, dzięki której skupia się na grze. - To sport, w którym trzeba być twardym i mieć kondycję – dodała z kolei Anna Dyk. Część dziewczyn trenuje w klubie "Łysica" dwa razy w tygodniu.
Pierwszy skład drużyny z Bodzentyna: Patrycja Wrzesień, Aleksandra Kuś, Angelika Pytel, Zuzanna Sikora, Anna Dyk, Karolina Zwada, Patrycja Linek (bramkarz). Zawodniczki rezerwowe : Monika Jędrzejczyk, Marta Jędrzejczyk, Sandra Koszarska, Paula Kłusek, Agata Kalisz, Niewczas Edyta, Anna Rapcia, Karolina Rapcia.
Dziewczyny ze składu głównego pokazały bardzo wysoki poziom wyszkolenia techniczno-taktycznego. Świetnie zgrywały się ze sobą na boisku i nie potrzebowały zmian. Jednak dzięki koleżankom z ławki rezerwowej i ich rewelacyjnemu dopingowi dały wszystkim widzom wiele wspaniałych, piłkarskich emocji.
Opiekun drużyny Magdalena Tusień - Kuzka.