Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn

Wyróżnienie dla biegaczy ZSP Nr 1 w Bodzentynie

3 grudnia 2015r. grupa biegaczy ZSP Nr 1 w Bodzentynie wzięła udział w spotkaniu opłatkowym zorganizowanym przez Stowarzyszenie "Biegacz Świętokrzyski.

W Centrum Edukacyjnym "Szklany Dom" w Ciekotach spotkali się sportowcy, politycy, samorządowcy z regionu, a także osoby związane z kulturą i pracą społeczną.  Ponad 200 osób wzięło udział w tym wyjątkowym wydarzeniu, które miało na celu nie tylko roczne podsumowanie pracy Stowarzyszenia, lecz również stało się okazją do wręczenia statuetek, które były podziękowaniem za zaangażowanie w działalność „Biegacza Świętokrzyskiego” i pomoc w organizowaniu imprez biegowych.

Niezwykły zaszczyt odebrania statuetki dla „Przyjaciela Biegacza” przypadł nauczycielce szkoły p. Magdalenie Tusień-Kuzce, która została wyróżniona  za propagowanie wszelkich aktywności fizycznych.  Obok niej na scenie nagrodzono uczniów szkoły, którzy regularnie startują w zawodach biegowych oraz aktywnie włączają się w organizację imprez sportowych pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego szkoły – p. Marcina Lesisza i wspomnianej p. Magdaleny Tusień-Kuzki. Na scenie stanęli: Anna Pankowska, Izabela Nowak, Klaudia Kuropatwa, Joanna Sadrak , Ernest Niemaszewski, Norbert Grudzień, Mikołaj Kępiński, Michał Bielat, Mateusz Świetlik, Konrad Rdzanek, Daniel Jagiełło i Adam Pocheć

Korzystając z okazji znalezienia się w tak zaszczytnym miejscu i wśród tak znamienitych gości drużyna biegaczy ZSP Nr 1 w Bodzentynie podziękowała Władzom Starostwa Powiatowego w Kielcach,  Burmistrzowi Miasta i Gminy w Bodzentynie p. Dariuszowi Skibie oraz członkom Stowarzyszenia Biegacz Świętokrzyski  za wsparcie i zaangażowanie w rozwój sportu młodzieży w naszej szkole, gminie i województwie.

Po zakończeniu wręczania nagród i statuetek przyszedł czas na symboliczne podzielenie się opłatkiem, który został poświęcony przez biskupa diecezji kieleckiej Mariana Florczyka oraz wspólną wieczerzę wigilijną.

M. Tusień-Kuzka