Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn

Udany debiut młodych biegaczy z ZSP nr 1 w Bodzentynie

Początki zawsze są trudne, lecz to one zbliżają nas do sukcesu. Można to powiedzieć o IV Biegu na Grochowiska, który dla wielu był pierwszym krokiem, jaki uczynili wchodząc na drogę biegacza. 2 kwietnia 2016 r. o godzinie 12.00 w Pińczowie rozpoczął się IV Bieg na Grochowiska na dystansie 10 kilometrów. W biegu wzięło udział 221 osób. Wśród nich znaleźli się uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Bodzentynie pod opieką Pani Magdaleny Tusień-Kuzki – nauczycielki wychowania fizycznego i Pani Agnieszki Łapki – nauczycielki języka polskiego.

10-kilometrowa trasa prowadziła głównie przez las. Ułatwiało to bieg, ze względu na schronienie przed słońcem, które tego dnia grzało bardzo mocno. Wszyscy uczestnicy ukończyli bieg. Spośród reprezentantów szkoły jako pierwszy do mety dobiegł Norbert Grudzień z czasem 00:39:15, drugi z czasem 00:44:43 był Ernest Niemaszewski, trzeci natomiast Adam Pocheć który pokonał założony dystans w czasie 00:47:55. Najlepszą zawodniczką spośród ekipy okazała się być pani Magdalena Tusień-Kuzka z czasem 00:53:19, a po niej Ania Pankowska, która przekroczyła linię mety z czasem 01:02:48.

Reszta  naszej biegowej drużyny osiągnęła następujące wyniki:

Mariusz Pankowski                          00:50:23

Dominik Rubnkiewicz                     01:02:55

Damian Długosz                              01:02:56

Paula Kłusek                                    01:04:15

Emilia Graba                                    01:06:15

Mikołaj Kępiński                             01:07:48

Weronika Łapka                              01:08:09

Klaudia Kuropatwa                         01:10:25

Edyta Niewczas                              01:13:36

Beata Łakomiec                              01:23:25

Klaudia Snopek                              01:24:16

Sandra Koszarska                          01:24:16

Wiktoria Świerczyńska                 01:24:16

Małgorzata Miśkiewicz                01:25:43

- Było super! W następnym roku na pewno przyjadę tu, aby sprawdzić swoje siły – powiedziała po biegu jedna z debiutantek – Sandra Koszarska.

- Był to mój pierwszy bieg, ale myślę, że nie ostatni. Jestem bardzo zadowolona, dumna z siebie. Trasa była fajna. Zawody przekonały mnie, że wszystko jest możliwe, trzeba tylko chcieć” – tak o udziale w rywalizacji opowiadała uczennica klasy I a Edyta Niewczas.

Po ukończeniu biegu, wszyscy zawodnicy otrzymali medale. Mogli również spróbować pieczonej kiełbasy i grochówki.

Podczas uroczystej dekoracji pucharem za zajęcie I miejsca w kategorii wiekowej K16 nagrodzony został Norbert Grudzień, a za zajęcie II miejsca w kategorii K30 Pani Magdalena Tusień-Kuzka, której szczęście sprzyjało także w losowaniu nagród, podobnie jak naszemu koledze Damianowi Długoszowi.

Po zakończeniu uroczystej dekoracji uczestników biegu przetransportowano autokarami pod budynek gimnazjum, gdzie mieli możliwość skorzystania z darmowego pobytu na pływalni „Delfinek” w Pińczowie.

Niewątpliwie był to wyjątkowy bieg ponieważ do grona „Biegaczy ZSP” dołączyło aż 10 uczniów, którzy po raz pierwszy spróbowali sił w biegu długodystansowym. Również dla p. Agnieszki Łapki był to debiut i niezwykły sukces, gdyż udało jej się pokonać trasę w 01:05:27.

Bieg ten, pomimo że wyczerpujący i trudny, skończył się dla wszystkich pomyślnie. I kto wie, może dla niektórych będzie on początkiem drogi do biegowego sukcesu?

Zrób pierwszy krok w wierze.

Nie musisz widzieć całej drogi.

Po prostu zrób pierwszy krok.

                                   Martin Luther King Jr

                                                                                       Paula Kłusek i Sandra Koszarska