Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn

#RycerzeGabrysi również w Bodzentynie

Mieszkańcy Miasta i Gminy Bodzentyn dołączają się do akcji #RycerzeGabrysi, której celem jest pomoc 4-letniej dziewczynce o imieniu Gabrysia. Urocza dziewczynka 28 marca przeszła operację usunięcia guza, którego udało się usunąć w 90%. Niestety reszta jaka pozostała w organizmie Gabrysi bardzo szybko atakuję zdrowe komórki i owija się wokół tętnic. 

 

Jeśli chcesz pomóc Gabrysi wygrać tą niesamowicie trudną bitwę możesz to zrobić w najbliższą niedzielę podczas, której po każdej Mszy Świętej na Rynku Górnym w Bodzentynie wolontariusze będą zbierać pieniądze dla dziewczynki. Dodatkowe informacje jak można pomóc znajdują się na plakatach poniżej.

Inicjatorami akcji jaka zostanie przeprowadzona w Bodzentynie dla Gabrysi są uczniowie klasy III A Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Bodzentynie. Uczniowie: Weronika Łapka, Mikołaj Lesisz, Paulina Góźdź, Karolina Winiarska oraz Roksana Kozłowska w ubiegły piątek zorganizowali również charytatywną dyskotekę, podczas której zbierali pieniądze na ratowanie dziecka. Fundusze zebrane w puszki podczas wydarzenia powędrowały do Kielc, gdzie zostaną podliczone przez głównych organizatorów akcji pomocy dla Gabrysi. Do pomocy dołączyli również pracownicy Urzędu Miasta w Bodzentynie dorzucając również fundusze do puszki.