Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn

Uczniowie ZSP nr 1 w Bodzentynie obronili tytuł Mistrza Województwa Świętokrzyskiego w Dwuboju Obronnym

7 dnia czerwca 2017 roku w Pilczycy pod Włoszczową odbyły się Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Dwuboju Obronnym. Na tej imprezie nie mogło zabraknąć uczennic i uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Bodzentynie, a zarazem zawodniczek i zawodników ULKS „Jodła” Bodzentyn. Nasi uczestnicy zgłosili do rozgrywek trzy zespoły męskie i dwa zespoły żeńskie. Rok temu reprezentanci naszej gminy zdobyli tytuł mistrzowski a w tym roku odnieśli kolejny wielki sukces i obronili tytuł. 

DZIEWCZĘTA: Edyta Niewczas, Joanna Jankowicz, Paula Kłusek, Sandra Koszarska, Wiktoria Świerczyńska, Renata Majecka.

CHŁOPCY: Adam Pocheć, Ernest Niemaszewski, Dominik Rubinkiewicz, Kacper Zygadlewicz, Jakub Mazurkiewicz, Piotr Kwiatek, Mateusz Kiczor, Filip, Rzadkowski, Arkadiusz Telka.

Podczas słonecznej pogody młodzież sprawdziła swoje umiejętności w biegu przełajowym, rzucie granatem na odległość oraz strzelaniu z broni kbksz otwartymi przyrządami celowniczymi w pojedynku strzeleckim.

Klasyfikacja generalna chłopców:

  I miejsce – zajął  I zespół z Bodzentyna,

  II miejsce – zajął  II zespół z Bodzentyna,

  III miejsce – zajął III zespół z Bodzentyna,

Klasyfikacji generalna dziewcząt:

  I miejsce – zajął  I zespół z Bodzentyna,

  II miejsce – zajął  II zespół z Bodzentyna,

W klasyfikacji indywidualnej marszobiegu bojowego chłopców wygrał Ernest Niemaszewski z czasem 5,56s., drugi był Adam Pocheć 6,58s., trzeci Dominik Rubinkiewicz 7,04s. Spośród dziewcząt najlepsza okazała się Joanna Jankowicz z czasem 7,39s., druga Edyta Niewczas 8,03., na trzecim miejscu uplasowała się Paula Kłusek z czasem 8,45s. Wszyscy zawodnicy wykazali duże umiejętności strzeleckie oraz wysoki  pozom wyszkolenia fizycznego i taktycznego.

Wyjazd na zawody był możliwy dzięki wsparciu finansowemu  Władz Miasta i Gminy Bodzentyn. Nasza Gmina wspiera działalność Klubu ULKS „Jodła” Bodzentyn,za co serdecznie dziękujemy!!! Zawodników trenują Marcin Lesisz i Magdalena Tusień – Kuzka.