Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn

III Święto Ziemniaka - Wiącka - dzień drugi

Drugi dzień III Święta Ziemniaka w gminie Bodzentyn odbył się w niedziele 17 września na placu przy Domu Wiejskim we wsi Wiącka. Pomimo niesprzyjającej aury i silnych opadów deszczu był dniem radosnym, pełnym dobrej zabawy i wielkiej pomocy jaka spłynęła od mieszkańców naszej gminy i przyjezdnych gości dla 6-letniego Mikołaja. Podczas wydarzenia została zorganizowana akcja charytatywna, w której zebrano na rehabilitacje chłopca ponad 13 tysięcy złotych!!!

Jak już informowaliśmy tegoroczne "Święto Ziemniaka" zostało podzielone na dwa dni. W sobotę na placu przy Domku Wiejskim w Wiącce odbywały się biegi i zabawy o czym więcej przeczytają Państwo w artykule III Święto Ziemniaka - Wiącka - dzień pierwszy. Niedzielna część świętowania rozpoczęła się po godzinie 14:00 od przywitania pomimo złej pogody licznie przybyłych gości. Na scenie w trakcie otwarcia pojawili się zaproszeni goście, którzy w kilku słowach powitali zebraną publiczność, zachęcali do pomocy Mikołajowi i życzyli udanej zabawy. Wśród nich znaleźli się między innymi Burmistrz Miasta Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba, przewodniczący Rady Gminy Bodzentyn - Wojciech Kózka, Józef Szczepańczyk - Członek Zarządu Powiatowego w Kielcach, Sołtys wsi Wiącka - Mariusz Matla czy Janusz Wojkowski - radny Rady Powiatu Kieleckiego. W dalszej części wydarzenia pojawiło się jeszcze więcej znakomitych gości takich jak Marszałek Województwa Świętokrzyskiego - Adam Jarubas, Starosta Kielecki - Michał Godowski, Kierownik Oddziału Kultury Fizycznej i Turystyki Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego - Leszek Wnętrzak, radny Rady Gminy Bodzentyn - Dariusz Świetlik, Jan Cedro – przew. Rady Powiatu w Kielcach, Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego - Piotr Żołądek, przedstawicielka europosła Bogdana Wenty pani Danuta Papaj oraz wielu innych gości, którzy nie tylko chętnie uczestniczyli w wydarzeniu ale i chętnie finansowo akcje charytatywną. Z zaproszonych gości nie było europosłów Bogdana Wenty oraz Czesława Siekierskiego lecz warto podkreślić, że zarówno jak wyżej wymienieni goście również ci europosłowie pomogli fundując rzeczy na licytację.

Podczas dalszej części wydarzenia na scenie prezentowały się lokalne zespoły i artyści, odbywały się konkursy, gry i zabawy zarówno dla młodszych jak i starszych widzów. Swój występ miała Rodzinna kapela Całków z Zielonek oraz Kapkazy Szkoła Wrażliwości. Na takich obchodach nie mogło oczywiście zabraknąć przepysznych dań i potraw. Każdy kto przybył aby wspólnie celebrować "III Święto Ziemniaka" i pomagać Mikołajowi nie mógł narzekać na głód. Wystarczyło wrzucić wybraną przez siebie kwotę do specjalnych puszek i zjeść w zamian ciasto, placek, kaszankę, kiełbaskę, pieczonego ziemniaka z ogniska oraz wiele innych pyszności. 

Form pomocy tego dnia było wiele. Oprócz składania datków w puszki można było również wziąć udział w licytacjach. Do wylicytowania było wiele ciekawych rzeczy począwszy od tortu przez filiżanki a kończąc na wyjątkowych rzeczach takich jak rysunki przedstawiające wspomnienie z wakacji, których autorami są dzieci z przedszkola we Wzdole Rządowym chcące wesprzeć kolegę w potrzebie.

W zbiórce pieniędzy zaangażowało się bardzo wiele osób zarówno zwyczajni mieszkańcy, przyjezdni goście jak i samorządowcy, działacze, radni i urzędnicy z naszej gminy oraz całego powiatu kieleckiego. W sumie z pomocy jaką przekazaliście udało się uzbierać ponad 13 tysięcy złotych a to na pewno jeszcze nie koniec. W imieniu organizatorów  - pani Jadwigi Dulęby, Agnieszki Dulęby, Mariusz Matla oraz innych osób, które zaangażowały się w pomoc Mikołajowi oraz własnym serdecznie dziękujemy za każdy grosz przekazany na ten szczytny cel. Macie Państwo wielkie serca i wierzymy w to, że dzięki tej pomocy uda się Mikołajowi wrócić do zdrowia i cieszyć się życiem. 

Kolejna szansa na pomoc odbędzie się 30 września na Stadionie Lekkoatletycznym w Kielcach podczas festiwalu aktywności - "Paragedon 2017". 

                          

Multimedia: tvswietokrzyska.pl, własność prywatna