Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn

Zaproszenie na Świętokrzyskie Dni Miodu w Bodzentynie

Świętokrzyskie Dni Miodu to nowa impreza organizowana przez Urząd Miasta i Gminy Miejsko - Gminne Centrum Kultury i Turystyki oraz Świętokrzyski Związek Pszczelarzy w Kielcach na Rynku Górnym w Bodzentynie, która mamy nadzieję na stałe wpisze się w kalendarz wydarzeń w naszej gminie. Pierwsza edycja tej imprezy odbędzie się w najbliższą niedzielę 24 września o godzinie 15:00. Podczas kilkugodzinnego wydarzenia nie zabraknie atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. 

Początek wydarzenia zaplanowany jest na godzinę 14:45 przed Kościołem pw. Św. Stanisława b. m. w Bodzentynie, gdzie odbędzie się zbiórka pocztów sztandarowych przybyłych z całego województwa pszczelarzy. Następnie od 15:00 zaplanowana jest Msza Święta. Tuż po uroczystościach w kościele wydarzenie przeniesie się na Rynek Górny w Bodzentynie i to tu odbędzie się najpierw koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej przy OSP w Bodzentynie oraz o 16:00 oficjalne otwarcie i rozpoczęcie pierwszych Świętokrzyskich Dni Miodu.

Dalsza część wydarzenia należeć będzie do przybyłych gości, którzy wygłoszą prelekcje dotyczące pszczelarstwa, miodu i tematów związanych z wydarzeniem. Na godzinę 16:30 organizatorzy zaplanowali otwarcie stoisk wystawowych, na których znajdą Państwo takie rzeczy jak sprzęt pszczelarski, rośliny miododajne czy również same mody, których będzie można spróbować oraz zakupić. Wśród wystawców znajdą się zarówno pszczelarze z Bodzentyna jak i całego województwa. Każdy zainteresowany tematem w trakcie imprezy będzie mógł bezpłatnie obejrzeć pokazy sprzętu pszczelarskiego, wystawy oraz zapytać o interesujące go informacje związane z szeroko pojętym pszczelarstwem.

Podczas Świętokrzyskich Dni Miodu uczestnicy będą mogli podziwiać na scenie miejscowych artystów, wśród których znalazły się "Krejzolki" pod opieką pani Joanny Szydy oraz zespół muzyczny "Kontrast". Na scenie prezentować się będą również stowarzyszenia oraz koła prezentujące pokaz kulinarny "Miodowe smakołyki" czyli potrawy stworzone przy udziale miodu. Chwilę po prezentacji tych pyszności każdy będzie miał okazję skosztować ich podczas poczęstunku. Na wydarzeniu znajdzie się również coś dla dzieci na które będzie czekało wiele niespodzianek i atrakcji. 

Serdecznie zapraszamy na to wydarzenia. Liczymy na Waszą obecność! Do zobaczenia w niedziele! 

Świętokrzyskie Dni Miodu Bodzentyn