Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn

Udane nocne biegane nad zalewem w Wilkowie - Nocny Bieg Wilkołaka

Po długim planowaniu i przygotowaniach pierwszej edycji Nocnego Biegu Wilkołaka przyszedł czas na realizacje wydarzenia. Zawody odbyły się 29 września nad zalewem w Wilkowie, gdzie na starcie zameldowało się blisko 150 osób z całego województwa Świętokrzyskiego ale również znalazły się osoby z poza granic naszego regionu. Impreza była przeznaczona nie tylko dla biegaczy ale również miłośników popularnych "kijków". 

 

Nocny Bieg Wilkołaka to pierwsza taka impreza w naszym województwie, która organizowana jest nocą nad zbiornikiem wodny. Do zawodów zgłosiło się blisko 150 osób z wielu grup zrzeszających biegaczy ale również indywidualnych miłośników biegów i marszu z kijkami. Uczestnicy zawodów biegowych mieli do pokonania pięć okrążeń w okół wilkowskiego zalewu co przekładało się na dystans około 10 kilometrów. Grupa uczestnicząca w Nocnym Nord Walking’u musiała przejść dwa okrążenia na dystansie około 5 kilometrów.   

"Jako współorganizator dzisiejszego wydarzenia - I Nocnego Biegu Wilkołaka - dziękujemy wszystkim biegaczom za przybycie. Gościliśmy ponad sto osób biegających na dystansie dziesięciu kilometrów oraz osoby macerując z kijkami na dystansie pięciu kilometrów. Impreza się bardzo udała, ludzie świetnie się bawią i z uśmiechami na twarzy przekraczali linie mety. Bieganie wokół zbiorników wodnych jest prekursorską imprezą w województwie Świętokrzyskim. W przyszłym roku mamy w planach zorganizowanie cyklu imprez biegowych w okół zbiorników wodnych, które w sumie dadzą medal w kształcie puzzli z województwa świętokrzyskiego. Ten cykl biegania będzie miał swoje zakończenie właśnie tu nad zbiornikiem wodnym w Wilkowie. Tu zaczynamy i tu kończymy w przyszłym roku więc już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich biegaczy." - Powiedziała Magdalena Tusień - Kózka współorganizatorka biegu. Równie zadowolony z organizacji był Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba mówiąc:  
"Ciesze się bardzo, że nasza nowa impreza spotkała się z tak dużym zainteresowaniem. Najważniejsze dla nas jest to, że uczestnicy tego biegu są zadowoleni, szczęśliwi i udało im się ukończyć zawody bez kontuzji. Taka forma aktywności fizycznej to świetny sposób na integracje oraz spędzenie aktywnie wolnego czasu nad pięknym zbiornikiem wodnym w Wilkowie w Gminie Bodzentyn."

Z organizacji i przyjazdu byli cieszyli się również uczestnicy tacy jak pani Iza Kisiel wraz z przyjaciółmi ze Stowarzyszenia Gmina Pawłów Plus: "Jeździmy po biegach i cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w pierwszej edycji tych zawodów. To nasz pierwszy nocny bieg i jadąc tu mieliśmy trochę dziwne uczucia ponieważ zwykle o 19:40 to trwała już regeneracja przed póljściem spać po biegach odbywających się o godzinie 9:40 więc ten bieg to coś innego ale bardzo bardzo pozytywna impreza, fajna trasa i moglibyśmy biec jeszcze, jeszcze, jeszcze bo mamy siły. Nie było podbiegów więc to była fajna, prosta miła, przyjemna trasa, fajni ludzie i dużo dużo endorfin!" 

Na mecie na każdego uczestnika czekał pamiątkowy medal, który wręczał współorganizator wydarzenia Dyrektor Miejsko - Gminnego Centrum Kultury i Turystyki Marcin Sikorski.  Najlepsi zawodnicy na zakończenie wydarzenia zostali nagrodzeni pucharami i nagrodami rzeczowymi. Część pucharów ufundował Marszałek Województwa Świętokrzyskiego  Adam Jarubas. Nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Bodzentyn wręczał Burmistrz wraz z Kierownikiem Oddziału Kultury Fizycznej i Turystyki w Departamencie Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego – Leszkiem Wnętrzakiem oraz Dyrektorem MGCKiT – Marcinem Sikorskim.

W kategorii ogólnej mężczyzn i kobiet na podium stanęli:
I miejsce – Tomasz Świerczyński, Małgorzata Rutkowska,
II miejsce – Michał Kołomański, Ewa Wzorek,
III miejsce – Michał Gajewski, Paulina Pawlik.
W marszu z kijkami nie była prowadzona klasyfikacja.

Kliknij i zobacz pełne wyniki zaowdów - pobierz.

Miasto i Gminę Bodzentyn w biegach reprezentowali: Dariusz Skiba – Burmistrz Bodzentyn, Grzegorz Sobieraj – sołtys Świętej Katarzyny, Janusz Maciejski – Prezes Stowarzyszenia „Łysica-Sabat”, Zygmunt Szafrański, Magdalena Tusień-Kuzka oraz grupa wolontariuszy z Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Turystyki oraz Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Bodzentynie. W Nord Walking’u wzięli udział: Sekretarz Gminy - Wojciech Furmanek wraz z rodziną oraz Ryszard Tusień – Radny Rady Miejskiej w Bodzentynie.

W ramach imprezy można było odkrywać tajemnice nieba. Pokazy astronomiczne przygotował Marcin Drabik, nauczyciel Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Bodzentynie.

Organizatorami imprezy był Urząd Miasta i Gminy Bodzentyn oraz Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Turystyki.

Zdjęcia z wydarzenia dostępne są na naszym Facebooku! - Klik!

Inf. własna/ wideo: Telewiza Świętokrzyska: http://www.tvswietokrzyska.pl/powiat-kielecki/bodzentyn/item/24183-i-nocny-bieg-wilkolaka-dla-calych-rodzin-dla-kazdego.html