Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn

Budżet Obywatelski 2018 - Mamy propozycje projektów

Wraz z końcem listopada minął termin składania projektów do drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Bodzentyn. Tegoroczny budżet jest zwiększony o 20 tysięcy złotych w porównaniu z poprzednim i wynosi nieco ponad 80 tysięcy. Do Urzędu Miasta i Gminy Bodzentyn złożono 5 projektów, które teraz przejdą weryfikację i jeśli spełnią wymagania zostaną dopuszczone pod styczniowe głosowanie mieszkańców miasta. Oto pięć projektów jakie zostały zgłoszone w Budżecie Obywatelskim 2018.

 

1. Strzelnica Bodzentyn (plac przy PZS w Bodzentynie)

Autorzy projektu: Magdalena Tusień - Kuzka oraz Marcin Lesisz.

Projekt ma na celu modernizacje sześciostanowiskowej strzelnicy na broń ostrą w Bodzentynie mieszczącej się przy Powiatowym Zespole Szkół. Kontynuowanie sportowej tradycji naszego miasta związanej ze sportami strzeleckimi i obronnymi. Nowoczesna strzelnica mieścić się będzie przy kompleksie boisk sportowych oraz posiadać będzie bogatą ofertę skierowaną do różnych grup społecznych. 

Koszt realizacji projektu: 80 000 zł

2. Chodnik przy ulicy Południowej

Autor: Filip Rzadkowski

Projekt  poprzez wybudowanie chodnika na ruchliwej ulicy ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców a w szczególności dzieci chodzących do szkoły. 

Koszt realizacji projektu: 80 000 zł

3. Budowa ogólnodostępnej wiaty (do 50 m2) grillowej z ławkami i stolikami oraz stojakami na rowery (Plac przy gimnazjum)

Autor: Młodzieżowa Rada Miasta Bodzentyn z Filipem Rzadkowskim jako osobą składającą projekt

Projekt zakłada zagospodarowanie terenu przy gimnazjum i przy "Orliku". Wybudowanie wiaty grillowej z utwardzenie podłoża z kostki brukowej oraz zachowaniem elementów małej architektury tym ławek, stolików, koszy, hamaków oraz stojaków na rowery. 

Koszt realizacji projektu: około 70 000 zł

4. Zagospodarowanie części działki Nr 1962 w Bodzentynie pod potrzeby osób odwiedzających cmentarz parafialny w Bodzentynie. (Plac położony przy południowym wejściu na cmentarz)

Autor: Dariusz Świetlik

Projekt dotyczy wykonania podbudowy i wyłożenia płytami ażurowymi betonowymi (60 cm x 80 cm) około 1000 m2 wydzielonej powierzchni na działce nr 1962, stanowiącej własność parafii Bodzentyn. teren będzie mógł być wykorzystywany również jako utwardzone miejsca postojowe dla około 80 pojazdów osób odwiedzających cmentarz wraz z miejscami dla osób niepełnosprawnych.

Koszt realizacji projektu: 80 000 zł

5. Żyj zdrowo - Nowoczesna Fizjoterapia w Samorządowym Ośrodku Zdrowia w Bodzentynie (Ośrodek Zdrowia ul. Ogrodowa 2)

Autor: Inga Świderska

Zakup niezbędnego wyposażenia do pracowni fizjoterapii znajdującej się w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Bodzentynie przy Ul. Ogrodowej. Celem projektu jest poprawa stanu zdrowia w zakresie dolegliwości układu kostno - stawowego oraz mięśniowego. Wielofunkcyjność i szerokie możliwości planowanych do zakupu urządzeń spełniają większość potrzeb terapeutycznych mieszkańców Bodzentyna i okolic.

Koszt realizacji projektu 80 143, 93 zł. 

Tak oto wyglądają propozycje projektów do Budżetu Obywatelskiego 2018! Spodobał Wam się któryś? Macie swoich faworytów? Podzielcie się z nami waszymi opiniami na naszym Facebook-u! a już na początku stycznia przekażemy, które z tych projektów zostaną poddane pod Wasze głosowanie.