Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn

Budżet Obywatelski 2018 - Pięć projektów powalczy o zwycięstwo

Wszystkie pięć projektów złożonych do Budżetu Obywatelskiego 2018 przeszło pozytywnie weryfikacje, która odbyła się w grudniu ubiegłego roku. Kolejnym krokiem jest już tylko wyłonienie oraz realizacja zwycięskiego pomysłu. Glosowanie nad projektami musi odbyć się w styczniu więc najpewniej wyborów możemy spodziewać się w ostatni weekend stycznia. Poniżej prezentujemy wszystkie projekty, spośród których mieszkańcy Bodzentyna wybiorą ten najlepszy.

 

 

1. Strzelnica Bodzentyn (plac przy PZS w Bodzentynie)

Autorzy projektu: Magdalena Tusień - Kuzka oraz Marcin Lesisz.

Projekt ma na celu modernizacje sześciostanowiskowej strzelnicy na broń ostrą w Bodzentynie mieszczącej się przy Powiatowym Zespole Szkół. Kontynuowanie sportowej tradycji naszego miasta związanej ze sportami strzeleckimi i obronnymi. Nowoczesna strzelnica mieścić się będzie przy kompleksie boisk sportowych oraz posiadać będzie bogatą ofertę skierowaną do różnych grup społecznych. 

Koszt realizacji projektu: 80 000 zł

2. Chodnik przy ulicy Południowej

Autor: Filip Rzadkowski

Projekt  poprzez wybudowanie chodnika na ruchliwej ulicy ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców a w szczególności dzieci chodzących do szkoły. 

Koszt realizacji projektu: 80 000 zł

3. Budowa ogólnodostępnej wiaty (do 50 m2) grillowej z ławkami i stolikami oraz stojakami na rowery (Plac przy gimnazjum)

Autor: Młodzieżowa Rada Miasta Bodzentyn z Filipem Rzadkowskim jako osobą składającą projekt

Projekt zakłada zagospodarowanie terenu przy gimnazjum i przy "Orliku". Wybudowanie wiaty grillowej z utwardzenie podłoża z kostki brukowej oraz zachowaniem elementów małej architektury tym ławek, stolików, koszy, hamaków oraz stojaków na rowery. 

Koszt realizacji projektu: około 70 000 zł

4. Zagospodarowanie części działki Nr 1962 w Bodzentynie pod potrzeby osób odwiedzających cmentarz parafialny w Bodzentynie. (Plac położony przy południowym wejściu na cmentarz)

Autor: Dariusz Świetlik

Projekt dotyczy wykonania podbudowy i wyłożenia płytami ażurowymi betonowymi (60 cm x 80 cm) około 1000 m2 wydzielonej powierzchni na działce nr 1962, stanowiącej własność parafii Bodzentyn. teren będzie mógł być wykorzystywany również jako utwardzone miejsca postojowe dla około 80 pojazdów osób odwiedzających cmentarz wraz z miejscami dla osób niepełnosprawnych.

Koszt realizacji projektu: 80 000 zł

5. Żyj zdrowo - Nowoczesna Fizjoterapia w Samorządowym Ośrodku Zdrowia w Bodzentynie (Ośrodek Zdrowia ul. Ogrodowa 2)

Autor: Inga Świderska

Zakup niezbędnego wyposażenia do pracowni fizjoterapii znajdującej się w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Bodzentynie przy Ul. Ogrodowej. Celem projektu jest poprawa stanu zdrowia w zakresie dolegliwości układu kostno - stawowego oraz mięśniowego. Wielofunkcyjność i szerokie możliwości planowanych do zakupu urządzeń spełniają większość potrzeb terapeutycznych mieszkańców Bodzentyna i okolic.

Koszt realizacji projektu 80 143, 93 zł.