Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn

Bodzentyn kibicował siatkarzom Dafi Społem Kielce

Dafi Społem Kielce to kielecka drużyna siatkówki, grająca w najwyższej klasie krajowych rozgrywek. Kielczanie w sobotę 6 stycznia podejmowali w Hali Legionów utytułowany zespół Asseco Resovia Rzeszów. Partnerem meczu była Gmina Bodzentyn w ramach programu partnerstwa regionalnego "Cała Gmina Kciuki Trzyma". Na trybunach podczas meczu kibicował Burmistrz Dariusz Skiba wraz z mieszkańcami naszej gminy oraz zespół pieśni i tańca Furmani z Młodzieżową Orkiestrą Dętą OSP Bodzentyn. 

Mecz Dafi Społem Kielce z Asecco Resovia Rzeszów można było również obejrzeć w telewizji. Udział naszej gminy w tym meczu miał  ogromne znaczenie pod względem promocyjnym. Dzięki pojawieniu się reklam Bodzentyn na ledowych bandach oraz banerów na całej Hali Legionów widzowie zarówno w hali jak i przed telewizorami mogli usłyszeć o naszej miejscowości i zainteresować się przyjazdem w nasze strony. Tego typu promocja jest bardzo efektowna szczególnie w meczach transmitowanych na sportowych antenach Polsatu, gdzie siatkówkę oglądają setki tysięcy ludzi. 

Podczas meczu kibice oprócz banerów i reklam mogli również podziwiać między setami prezentacje zespołu Furmani oraz Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP. W trakcie wydarzenia odbył się konkurs wiedzy o Mieście i Gminie Bodzentyn. Uczestnicy aby zdobyć nagrody musieli odpowiedzieć na cztery proste pytania: 

  1. Wymień 3 zabytki znajdujące się w Gminie Bodzentyn.
  2. Kto jest obecnym włodarzem Gminy Bodzentyn?
  3. Podaj nazwę najwyższego szczytu Gór Świętokrzyskich.
  4. W jakiej miejscowości swoją siedzibę ma Świętokrzyski Park Narodowy?

Zdjęcia: UMiG Bodzentyn oraz Amadeusz Mazur i Paula Lesiak - Dafi Społem Kielce