Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn

Miasto Bodzentyn ponownie zagra z WOŚP

Uczestniczenie w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy to wielka radość zarówno dla uczestników jak i organizatorów. Po raz kolejny Bodzentyn przyłącza się do Wielkiego Grania i razem z Jurkiem Owsiakiem, całą polska i wieloma miastami na całym świecie już w niedzielę 14 stycznia zagra w 26 Finale WOŚP. Miejscowi organizatorzy przygotowali dla uczestników wiele atrakcji i zabaw. 

 

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bodzentynie rozpocznie się o godzinie 10:30 na Rynku Górnym a zakończy przed godziną 14:00. W trakcie wydarzenia odbędą się koncerty zespołów muzycznych, występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP w Bodzentynie oraz lokalnych artystów. Podczas całego wydarzenia dostępny będzie grill, z którego za symboliczną kwotę będzie można zjeść kiełbaskę, a cała zebrana kwota powędruje na konto WOŚP. To tylko kilka z przygotowanych atrakcji. Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba, Miejsko - Gminne Ceterum Kultury i Turystyki oraz Stowarzyszenie Biegacz Świętokrzyski przygotują dla uczestników również bieg z cennymi nagrodami.

Oprócz powyższych atrakcji nie będzie mogło zabraknąć licytacji, które są jednym najważniejszych elementów całego dnia. W tegorocznej edycji WOŚP zbiera pieniądze dla wyrównania szans w leczeniu noworodków czyli najmniejszych i najbardziej bezbronnych ludzi. Cel jak zawsze jest wielki dlatego zachęcamy tym bardziej do czynnego udziału w licytacjach oraz wspólnego zbierania pieniędzy. 

Podczas licytacji będzie można wylicytować wiele wspaniałych rzeczy. Burmistrz MiG Bodzentyn przekazał na licytację trzy obrazy wykonane przez studentów Politechniki Świętokrzyskiej podczas pleneru malarskiego, który odbywał się w zeszłym roku na terenie Gminy: Mam nadzieję, że w tym roku uda nam się pobić rekord. Im więcej się nas zjawi na Rynku Górnym w niedzielę, tym większa szansa na pomoc potrzebującym. Cel jest szczytny, a my musimy pomóc – mówi Burmistrz Dariusz Skiba.

mwosp2018