Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn

Powiatowy Zespół Szkół w Bodzentynie świętował Dzień Patrona

Tegoroczne obchody Dnia Patrona w ZSP w Bodzentynie odbyły się w poniedziałek 19 marca. Przypomnijmy, że patronem szkoły średniej w Bodzentynie jest Józef Szermentowski, wybitny malarz i artysta. Każde coroczne obchody są wyjątkowe lecz te są szczególne ponieważ w 2018 roku Powiatowy Zespół Szkół w Bodzentynie obchodzi 100-lecie istnienia placówki. Minione obchody były pierwszym wydarzeniem z wielu w cyklu uroczystości poświęconych jubileuszowi. 

Wydarzenie rozpoczęła Msza Święta odprawiona przez szkolnego katechetę. Tuż po nabożeństwie nastąpiło premierowe wykonanie hymnu szkoły, który powstał w celu uświetnienia jubileuszu 100-lecia szkoły i podkreślenia roli, jaką pełni w środowisku lokalnym. Słowa do hymnu napisała pani Anna Zielińska – Brudek, poetka i funkcjonariusz policji, a muzykę skomponował pan Robert Kozieł, nauczyciel ze szkoły. Po wykonaniu hymnu rozpoczęła się oficjalna część uroczystości. Pani dyrektor Magdalena Tusień – Kuzka w swoim przemówieniu podkreśliła wyjątkowość tegorocznego Święta Patrona i powitała zaproszonych gości. Władze gminne reprezentowali Wojciech Furmanek - Sekretarz Miasta i Gminy Bodzentyn oraz Wojciech Kózka - Przewodniczący Rady Miejskiej w Bodzentynie.

Goście ze środowiska nauczycielskiego życzyli szkole następnych stu lat, a delegacje uczniów złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem Józefa Szermentowskiego oraz pod płytą upamiętniająca malarza jako Honorowego Obywatela Bodzentyna znajdującą się w Urzędzie Miasta i Gminy.

Tradycyjnie uczniowie uzyskujący najwyższe wyniki w nauce otrzymali stypendium ufundowane przez Stowarzyszenie Absolwentów Szkół Średnich. W tym roku szkolnym przedstawiciele Stowarzyszenia – pan M. Rachtan i pan Z. Łapka - wręczyli nagrody następującym uczniom: Kacprowi Świderskiemu, Marii Wierzbińskiej, Annie Kowalik, Marcinowi Kozerze, Kacprowi Zygadlewiczowi i Jakubowi Wzorkowi. Nie zapomniano o stypendyście Premiera - Filipie Rzadkowskim, którego nagrodzono gorącymi brawami.

Na zakończenie odbył się program artystyczny, w którym przedstawiono 100-letnią historię szkoły, od momentu jej powstania do dnia dzisiejszego. Program wzbogaciły prezentacje multimedialne i utwory muzyczne uczennic szkoły.

Serdecznie dziękujemy, tym którzy zechcieli świętować z nami ten wyjątkowy dla nas i dla naszej szkoły dzień. Specjalne podziękowania składamy uczniom występującym w programie artystycznym.

/Wioletta Duda