Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn

Bodzentyn również #MUREMzaOWSIAKIEM

Tuż po ostatnich bardzo smutnych wydarzeniach w Gdańsku podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurek Owsiak zrezygnował z funkcji szefa Fundacji WOŚP. Sam atak na prezydenta Gdańska był czymś niewyobrażalnie strasznym a deklaracja Owsiaka podczas konferencji przelała ogromną czare goryczy. Zdecydowanie większa część polskiego społeczeństwa nie jest w stanie się pogodzić z tą decyzją i zarówno zwykli ludzie, politycy, gwiazdy i celebryci podjęli próbę przekonania Jurka Owsiaka o zmianie jego postanowienia. Chcąc wesprzeć Jurka Owsiaka, w najbliższą niedzielę w bodzentyńskim gimnazjum odbędą się dwa koncerty oraz organizowane będzie symboliczne Światełko do Nieba.  

 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy miał tragiczny finał. Organizowane spotkanie w Bodzentynie ma na celu okazanie Jurkowi wsparcia, a także uczczenie pamięci prezydenta Gdańska.

Inicjatywa włączenia się do ogólnopolskiej akcji "Murem za Owsiakiem" i "Światełkiem do Nieba dla Jurka" powstała od Weroniki Sochackiej, mieszkanki Bodzentyna, która niezwykle zaangażowała się w organizację tego wydarzenia. 

Dlatego serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy na to niecodzienne wydarzenie, aby uczcić działalność Jurka Owsiaka.  W niedzielę 20.01.2019 r. - tydzień po 27 finale Wielkiej Orkiestry spotkajmy się w Bodzentynie na placu przed szkołą, aby razem z innymi miastami podziękować Jurkowi za te 27 lat. 
O 20:00 odpalimy zimne ognie. Takie nasze światełko do nieba.

Poniżej publikujemy kilka słów od Weroniki.

 Skąd taka inicjatywa?

Weronika: - Znalazłam zdjęcia na Facebooku z informacją, że wiele miast organizuje takie wydarzenia i pomyślałam, że jest to wspaniały pomysł, aby mieszkańcy Gminy Bodzentyn uczcili działalność Jurka. Przez 27 lat robił wspaniałe rzeczy i ratował życie wielu ludzi. Wiec teraz możemy mu się za to odwdzięczyć.

- Jak udało się namówić zespół „SWOBODNA” oraz Piotra Resteckiego?

W: -  W sumie to nie musiałam ich długo namawiać. Bartek (gitarzysta) jest moim dobrym kolegą i kiedy go poinformowałam o pomyśle od razu się zgodził. Podobnie było z Piotrem.

- Dlaczego warto przyjść w niedzielę o 18:00 do bodzentyńskiego gimnazjum?

W: - Warto wyrazić wdzięczność i wsparcie Owsiakowi, dać mu nadzieję na lepsze jutro. On dawał nam nadzieję przez 27 lat i miejmy nadzieję, że tak będzie dalej. Do końca świata i jeden dzień dłużej.

 

Piotr 'Restek' Restecki - gitarzysta wyspecjalizowany w arcytrudnej i widowiskowej technice „fingerstyle”. W jego kompozycjach słychać wpływy Tommy'ego Emmanuela, Cheta Atkinsa, Steve Vaia czy Johna Scofielda. Laureat wielu konkursów na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym, występował na scenie z wieloma artystami z kraju i zagranicy, a szerszej publiczności znany jest jako finalista pierwszej edycji programu Must Be The Music.

Swobodna -Zespół Swobodna powstał w 2010 roku w Szydłowcu i po kilkuletniej przerwie wrócił na scenę. Muzyka jaką grają to wypadkowa rocka, metalu, reagge i folku. W skład zespołu wchodzi perkusja, dwie gitary, trzy wokale (w tym damski),  bas oraz akordeon.