Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Ścieżka rowerowa Św. Katarzyna - Ciekoty

Świętą Katarzynę i Ciekoty połączy nowa ścieżka rowerowa

Urząd Miasta i Gminy Bodzentyn wraz z firmą IDE PROJEKT S.C. 10 dnia kwietnia podpisali umowę na wykonanie projektu odcinka nowej ścieżki rowerowej o długości 680 metrów, która połączy Wilków z Ciekotami. Będzie to druga część już planowanej ścieżki łączącej Ciekoty ze Świętą Katarzyną. Trasa rowerowa zostanie zbudowana w Obszarze Natura 2000. Całkowity koszt wykonania dokumentacji i projektu to 46 740,00 złotych. Termin realizacji projektu kończy się 30 sierpnia 2019 r.

Nowa ścieżka rowerowa pomiędzy Cieotami a Świętą Katarzyną w sumie będzie liczyć 4 620 metrów (3940 m odcinek Św. Katarzyna - Wilków oraz 680 m Wilków - Ciekoty). Wykonawcą  dokumentacji pierwszej części jest firma: Drogowa Pracownia Projektowa - Jarosław Białek. Umowa na wykonanie projektu została podpisana dnia 20.12.2017 r., a termin sporządzenia projektu zaplanowany jest do dnia 31.08.2019 r. Koszt realizacji dokumentacji projektowej to 142 680,00 zł brutto. 

Wkrótce Gmina Bodzentyn, Gmina Masłów oraz Powiat Kielecki złożą wniosek o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych na realizację tych przedsięwzięć. Obecnie Gmina Masłów realizuje projekt budowy ścieżki rowerowej przez "Ameliówkę". Jeśli uda się połączyć trasę z Mąchocić do Ciekot a stamtąd do Św. Katarzyny to już za około 2 lata będzie można przejechać rowerem z Nowej Słupi do Mąchocić. 

 Burmistrz Dariusz Skiba  Ścieżka rowerowa Wilków - Ciekoty

W ubiegłym tygodniu udało się również rozstrzygnąć przetarg na budowę ścieżki rowerowej wzdłuż drogi 752 biegnącej od granicy Gminy Bodzentyn z Gminą Górno w Krajnie do Podgórza przez Świętą Katarzynę. Odcinek o długości 3 670 metrów będzie kosztował około 5 milionów złotych a nową trasa pojedziemy już 15 października 2020 roku. Wzdłuż ścieżki powstaną utwardzone parkingi, toalety oraz wiaty i tablice informacyjne o chronionej przyrodzie na terenie ŚPN. 

Inwestycja jest realizowana w ramach projektu „Ukierunkowanie ruchu turystycznego przyjaznego przyrodzie obszaru Natura 2000 Łysogóry poprzez budowę ścieżki pieszo-rowerowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą”, który zostanie dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego „Ochrona i wykorzystanie obszarów cennych przyrodniczo”. Kwota dofinansowania to ponad 2,6 miliona złotych.

Ścieżki rowerowe, Świętokrzyski Park Narodowy, Święta Katarzyna