Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Otwarcie świetlicy wiejskiej w Celinch

Nowa świetlica i udany festyn w Celinach

Ostatni dzień miesiąca okazał się dobrym momentem na otwarcie długo oczekiwanej świetlicy wiejskiej oraz organizację festynu rodzinnego „W zdrowym stylu”. Oba wydarzenia miały miejsce 1 lipca w Celinach, gdzie mieszkańcy ten małej miejscowości wraz z zaproszonymi gośćmi oraz mieszkańcami całej gminy w upalny dzień bawili się na placu przy nowej świetlicy. W trakcie wydarzenia nie zabrakło wielu atrakcji dla dzieci jak i dorosłych. Przez kilka godzin ponad setka osób aktywnie i radośnie uczestniczyła w festynie jak i oficjalnym otwarciu nowego obiektu. Organizatorem przedsięwzięcia było Koło Gospodyń Wiejskich „Celinianki”.

Pierwszym etapem niedzielnych wydarzeń było oficjalne otwarcie świetlicy wiejskiej w Celinach. Wydarzenie rozpoczęło się od Mszy Świętej, którą poprowadził ks. proboszcz Leszek Sikorski przy akompaniamencie Wspólnoty „Latorośle Pana” działającej przy kościele parafialnym. Chwilę po mszy sołtys Celin oraz Przewodniczącą Rady Miejskiej w Bodzentynie - Teresa Bzymek, wspólnie z Burmistrzem Dariuszem Skibą oraz Posłem na sejm RP Krzysztofem Lipcem dokonali wspólnego symbolicznego otwarcia świetlicy przez przecięcie wstęgi, a ksiądz proboszcz poświęcił budynek.

Festyn rodzinny w Celinach Festyn rodzinny w Celinach Festyn rodzinny w Celinach

Po oficjalnych wydarzeniach przyszedł czas na wspólną zabawę i świętowanie. Dużą popularnością wśród gości zarówno tych dorosłych i jak i niepełnoletnich cieszyły się alkogogle, które symulując stan nietrzeźwości, zaburzając pracę błędnika oraz otępiając zmysł wzroku pokazują jak trudno jest przejść krótki odcinek drogi mając „we krwi” 2 promile.

Organizatorzy oprócz dużej aktywności charakterystycznej dla zdrowego stylu życia zadbali o to, aby nikt nie wyszedł głodny ani spragniony pomimo dużego upału.

Na dużej scenie goście mieli okazję zobaczyć występ tańca nowoczesnego w wykonaniu mieszkanki Bodzentyna Wiktorii Świetlik oraz Pań ze Stowarzyszeń „Dąbrowa” oraz „Miejska Góra na Rzecz Rozwoju Celin i Podgórza”.

Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom, którzy jak powiedziała członkini zarządu KGW „Celinianki” Teresa Bzymek, sami z siebie włączyli się w organizację festynu.

Festyn rodzinny w Celinach Festyn rodzinny w Celinach Festyn rodzinny w Celinach Festyn rodzinny w Celinach Festyn rodzinny w Celinach Festyn rodzinny w Celinach Festyn rodzinny w Celinach Festyn rodzinny w Celinach Festyn rodzinny w Celinach Festyn rodzinny w Celinach Festyn rodzinny w Celinach Festyn rodzinny w Celinach Festyn rodzinny w Celinach Festyn rodzinny w Celinach Festyn rodzinny w Celinach Festyn rodzinny w Celinach Festyn rodzinny w Celinach

Zdjecia: MGCKiT w Bodzentynie

Świętokrzyska Miotła ParowaManex Maszyny

Świetlica, Festyn, Celiny