Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Bal charytatywny na rzecz Pauliny Bernatek

Ponad 150 osób na Balu Charytatywnym w PZS Bodzentyn!

Andrzejkowy Bal Charytatywny w Powiatowym Zespole Szkół w Bodzentynie zgromadził ponad 150 wspaniałych osób, które tego dnia chciały zrobić coś dobrego dla innych i swoją obecnością pomóc 23-letniej Pauliny Bernatek, która jak wiemy kilka tygodni temu ucierpiała w strasznym wypadku tuż koło swojego domu. Społeczność Powiatowego Zespołu Szkół w Bodzentynie już od pierwszych dni po wypadku bardzo mocno angażuje się w pomoc na rzecz Pauliny. Zaledwie kilkadziesiąt godzin po wypadku społeczność szkolna oddała krew w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach, natomiast 26 listopada 2019r. na sali gimnastycznej szkoły odbył się Andrzejkowy Bal Charytatywny na rzecz Pauliny. Inicjatorem i koordynatorem przedsięwzięcia był ks. Mariusz Książek – nauczyciel katecheta szkoły i jednocześnie opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu i PCK.

 

Cytat Papieża Franciszka „Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego” w niezwykły sposób oddawał charakter wydarzenia.

W roli wodzireja bal poprowadziła pani Agnieszka Żur- nauczyciel języka angielskiego szkoły. Nie zabrakło wspólnej zabawy, konkursów na klasowy taniec, najlepsze przebranie czy króla i królową balu. Odbyła się również licytacja na rzecz Pauliny, na którą przedmioty zostały przekazane przez pana Leszka Wnętrzaka – kierownika departamentu Edukacji, Sportu i TurystykUrzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, a także przez nauczycieli Powiatowego Zespołu Szkół w Bodzentynie.

Na sali lustrzanej przygotowano bogaty poczęstunek w formie stołu szwedzkiego, dzięki ogromnemu zaangażowaniu pani Doroty Migus – mamy uczennicy szkoły, która ogromnie wspiera działalność placówki.

"Takie wydarzenia niezwykle jednoczą i pokazują, że potrafimy być razem, wspólnie się zaangażować i wziąć  wspólną odpowiedzialność za nasze działania. Nauczyciele, młodzież, rodzice, organizacje pozarządowe, społeczność lokalna… Tego dnia udało nam się być razem, w jednym miejscu, we wspólnej sprawie. Cieszę się że byliśmy właśnie w tym miejscu, murach Powiatowego Zespołu Szkół w Bodzentynie"- mówiła dyrektor szkoły Magdalena Tusień-Kuzka.

Bal charytatywny na rzecz Pauliny Bernatek Bal charytatywny na rzecz Pauliny Bernatek Bal charytatywny na rzecz Pauliny Bernatek Bal charytatywny na rzecz Pauliny Bernatek Bal charytatywny na rzecz Pauliny Bernatek Bal charytatywny na rzecz Pauliny Bernatek Bal charytatywny na rzecz Pauliny Bernatek Bal charytatywny na rzecz Pauliny Bernatek

 Dla Pauliny Bernatek

Powiatowy Zespół Szkół w Bodzentynie, Bal Charytatywny