Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Filia Wydziału Komunikacji w Bodzentynie czynna 5 dni w tygodniu

Filia Wydziału Komunikacji w Bodzentynie czynna 5 dni w tygodniu

Pierwszy dzień lutego kierowcy z terenu Miasta i Gminy Bodzentyn powinni zapamiętać na długo. Dziś w Urzędzie Miasta i Gminy Bodzentyn odbyło się spotkanie Burmistrza Dariusz Skiba wraz z Członkiem Zarządu Powiatu Kieleckiego Cezarym Majcher. Podczas spotkania uzgodniono, że wydział komunikacji w Bodzentynie od dziś (01.02.2021 r) będzie czynny od poniedziałku do piątku. Decyzja była poprzedzona długimi konsultacjami i prośbami kierowanymi do władz gminy od mieszkańców. Mamy nadzieję, że ta duża zmiana znacząco skróci, a w dalszej perspektywie zakończy kolejki do wydziału komunikacji w Urzędzie Miasta i Gminy w Bodzentynie. 

Cieszę się, że wraz z Panem Cezarym Majcher Członkiem Zarządu doszliśmy do porozumienia w sprawie funkcjonowania Filii Wydziału Komunikacji w Bodzentynie. Wychodząc naprzeciw problemom związanym z rejestracją pojazdów, które zgłaszali mieszkańcy naszej gminy, postanowiliśmy o rozszerzeniu czasu pracy Filii, która mieści się w urzędzie. Ponadto Gmina Bodzentyn zobowiązała się do pokrycia części kosztów utrzymania Wydziału. – Dariusz Skiba Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn

Przypominamy, aby zarejestrować swój pojazd w Bodzentynie, należy umówić się na wizytę za pośrednictwem strony: https://ustaltermin.powiat.kielce.pl/, ponieważ filia działa tylko i wyłącznie w oparciu o rejestrację internetową. Wizytę można umówić na 5 dni do przodu, a jedna osoba może zarejestrować tylko jeden samochód. Wygenerowane potwierdzenie wizyty należy wziąć ze sobą, w formie wydruku, bądź w wersji elektronicznej, np. na urządzeniu mobilnym.

W celu skorzystania z internetowego systemu umawiania wizyt wymagana jest jednorazowa rejestracja na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Kielcach https://ustaltermin.powiat.kielce.pl/. Rejestrując pojazd telefonicznie bądź przez Internet, musimy podać niezbędne do rejestracji informacje: imię i nazwisko, sześć pierwszych cyfr numeru PESEL, numer telefonu, numery tablic rejestracyjnych i cztery ostatnie znaki VIN (to 17-cyfrowy numer VIN, który znajduje się na każdym samochodzie oraz w dowodzie rejestracyjnym).

umig Bodzentyn umig Bodzentyn

 Źródło i fot.: UMiG Bodzentyn

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie, Starostwo Powiatowe w Kielcach, Filia Wydziału Transportu i Komunikacji w Bodzentynie