Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
4,2 miliona złotych dla Miasta i Gminy Bodzentyn

4,2 miliona złotych dla Miasta i Gminy Bodzentyn

4,2 miliona złotych dla Miasta i Gminy Bodzentyn

16 listopad 2021

4 miliony 200 tysięcy złotych otrzyma Miasto i Gmina Bodzentyn z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego na realizację projektu pn. „Rewitalizacja miasta Bodzentyn – etap II”. Umowę na dofinansowanie ze środków unijnych naszego projektu podpisał dziś w Kielcach burmistrz Dariusz Skiba, skarbnik miasta i gminy Danuta Kopeć wraz z marszałkiem Andrzejem Bętkowskim oraz wicemarszałek Renatą Janik.

Otrzymane pieniądze gmina przekaże na realizację II etapu rewitalizacji, który zakłada przebudowę “małej targowicy”, budowę parkingu przy ul. Kościelnej, przebudowę ul. Langiewicza (wraz z wymianą wodociągu, kanalizacji i oświetlenia), budowę odwodnienia ul. Langiewicza i Armii Krajowej, wymianę wodociągu na ul. Wesołej, budowę chodnika przy ul. Wolności, przebudowę ul. Kościelnej, termomodernizację budynku po dawnej lecznicy zwierząt przy ul. Wolności w celu adaptacji na potrzeby kulturalno-społeczne, budowę amfiteatru, odmulenie i remont stawów biskupich, monitoring miasta oraz doposażenie Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie.

Więcej o inwestycji możecie przeczytać i posłuchać tutaj - Przekazanie terenu pod realizację II etapu rewitalizacji miasta Bodzentyn - wideo oraz O krok od realizacji II etapu rewitalizacji Bodzentyna

– Projekty rewitalizacyjne służą pobudzeniu społecznemu, gospodarczemu i turystyczno-kulturalnemu – mówił marszałek Andrzej Bętkowski. – Dzięki unijnemu wsparciu w Bodzentynie zostaną stworzone warunki do rozwoju przedsiębiorczości, poszerzy się oferta kulturalna, powstanie także nowy produkt turystyczny i miejsce służące integracji mieszkańców.

Jak dodała wicemarszałek Renata Janik – Całkowita wartość projektu to prawie 11,3 mln zł, z czego 4,2 mln zł gmina Bodzentyn pozyskała w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Są to ważne środki z uwagi na fakt, że w gminie znajduje się wiele zabytków. Gminy z  naszego regionu bardzo czekały i w dalszym ciągu czekają na środki z tzw. działania rewitalizacyjnego, które przyczyniają się do rozwoju całej gminy.

– Bardzo się cieszę, że szczególna dla nas gmina, bo Bodzentyn to taka perełka w koronie świętokrzyskiej, otrzymała dofinansowanie na realizację projektu, który sprawi, że odzyska on swój autentyczny dawny blask. Gratuluję i liczę, że niebawem będziemy mogli podziwiać finał II etapu rewitalizacji – mówił przewodniczący Sejmiku Andrzej Pruś.

Przy podpisaniu umowy obecni byli także - Przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Pruś oraz Wicestarosta kielecki Tomasz Pleban.

Źródło: swietokrzyskie.pro, inf. własna