Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Apel Burmistrza Dariusza Skiby do Mieszkańców MiG Bodzentyn

Apel Burmistrza Dariusza Skiby do Mieszkańców MiG Bodzentyn

W związku z wydarzeniami na Ukrainie z dnia z 24 lutego 2022 Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn skierował apel do Mieszkańców naszej gminy i całej społeczności lokalnej o solidarność, jedność i pomoc z mieszkańcami Ukrainy, którzy będą poszukiwać schronienia w naszym kraju. Pełna treść apelu w dalszej części artykułu. 

"Mieszkańcy Gminy Bodzentyn, 24 lutego 2022 roku przejdzie do historii jako dzień, w którym Rosja postanowiła brutalnie zakwestionować porządek i pokój, w którym dotychczas żyliśmy, mimo wielu ciężkich chwil i kryzysów. W związku z atakiem Rosji na Ukrainę duża część osób opuszczających teren objęty wojną będzie szukała schronienia w Naszej Ojczyźnie, dlatego też w tej szczególnej i niecodziennej sytuacji apeluję do mieszkańców całej Gminy o solidarność i jedność w ciężkim czasie. Wraz z powołanym Miejsko-Gminnym Zespołem Zarządzania Kryzysowego będę na bieżąco przekazywał Państwu informacje na temat działań związanych z przyjęciem uchodźców z Ukrainy do naszej Gminy. Na obecną chwilę jesteśmy przygotowani na przyjęcie ich i okazanie pomocy, jednak sąsiadów z Ukrainy w potrzebie może być znacznie więcej.

Jeśli ktoś z mieszkańców ma możliwość okazania wsparcia poprzez udzielenia schronienia lub innej pomocy obywatelom Ukrainy ogarniętych wojną prosimy o deklarowanie tego w Urzędzie Miasta i Gminy w Bodzentynie. Zgłoszenia można dokonać pod nr telefonu 41 311 50 10 wew. 36. Pamiętajmy, że są to rodziny, których życie i zdrowie zostało zagrożone atakiem na niepodległość ich ojczyzny."

Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn

/-/ Dariusz Skiba

Pomoc, Pomoc dla potrzebujących, Ukraina, Migranci