Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Budżet Obywatelski Miasta Bodzentyn 2023

Budżet Obywatelski Miasta Bodzentyn 2023 - Trzy projekty powalczą o Państwa głosy!

Nowy rok, nowa edycja Budżetu Obywatelskiego i nowa suma pieniędzy jakie można przeznaczyć na realizację zwycięskiego projektu. W tym roku do dyspozycji jest 117 774,41 złotych! Pieniądze te zostaną przekazane na realizację jednego z trzech pomysłów zgłoszonych przez mieszkańców naszego miasta. Przypomnijmy, że propozycję projektów mogli zgłaszać mieszkańcy Bodzentyna do końca listopada 2022 roku. Wraz z końcem listopada do Urzędu Miasta i Gminy w Bodzentynie wpłynęły trzy projekty i wszystkie przeszły pozytywną weryfikację formalno - prawną. Zanim jednak poznamy zwycięski projekt konieczne jest przeprowadzenie głosowania, w którym udział mogą wziąć mieszkańcy miasta Bodzentyn. Głosowanie odbędzie się w niedzielę 22 stycznia 2023 roku od godziny 09:00 do 18:00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno - Przedszkolnego przy ulicy Rynek Górny 11. Zobaczcie kto i jakie projekty zgłosił do tegorocznej edycji BO 2023.

 

Zgłoszone projekty do Budżetu Obywatelskiego Miasta Bodzentyn 2023:

1. Kino plenerowe oraz strefa zabawy dla przedszkolaków. - Autorzy: Dagmara Zagórska, Tomasz Fąfara

Skrócony opis: Celem projektu jest integracja społeczności lokalnej poprzez stworzenie miejsca spotkań w postaci plenerowego Kina Letniego na płycie Rynku Górnego w Bodzentynie. Ponadto w ramach budżetu zakupione zostaną przenośne zabawki, które ustawione zostaną na płycie podwórka przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bodzentynie.

Koszt projektu: 117 774,41 zł.

Budżet Obywatelski Bodzentyna 2023

2. „Zakup czujników tlenku węgla dla każdego gospodarstwa domowego w mieście Bodzentyn.” - Autorzy: Kamil Stefańczyk, Tomasz Stefańczyk

Skrócony opis: Czujnik czadu dla Ciebie i Twojej rodziny! Przez ostanie 10 miesięcy w województwie świętokrzyskim strażacy do pożarów budynków mieszkalnych wyjeżdżali 760 razy, gdzie życie straciło 16 osób, a 57 zostało rannych. Liczby te stale rośną! Projekt ma na celu zakup czujników tlenku węgla dla każdego gospodarstwa domowego oznaczonego numerem budynku.

Koszt projektu 116 470,00 zł.

Budżet Obywatelski Bodzentyna 2023 nr 2

3. „Bodzentyn  na sportowo – zagraj na nowym boisku „Łysicy” ” - Autor: Mateusz Matysek

Skrócony opis: Bodzentyn na Sportowo – to wykonanie ogólnodostępnego, oświetlonego boska sportowego z naturalną nawierzchnią oraz towarzyszącym zapleczem aktywności dla dzieci wraz z infrastrukturą dodatkową zawierającą: mini trybuny, bramki i piłkochwyty. Nowopowstały obiekt znajdzie się przy ul. Wolności 4 w Bodzentynie oraz posłuży społeczności lokalnej do uprawiania sportu, w tym głównie dzieciom, młodzieży, osobom dorosłym oraz seniorom.

Koszt projektu 117 000 zł. 

Budżet Obywatelski Bodzentyna 2023 nr 2

Budżet Obywatelski, Budżet Obywatelski Miasta Bodzentyn, Miasto Bodzentyn, BO 2023