Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Dożynki Gminno - Parafialne we Wzdole Rządowym

Dożynki Gminno - Parafialne we Wzdole - Zaproszenie

Sierpień to miesiąc plonów dlatego też serdecznie zapraszamy Państwa na uroczystość Dożynek Gminy Bodzentyn, która w tym roku odbędzie się już 15 sierpnia o godzinie 12:00 we Wzdole Rządowym. Święto plonów w naszej gminie to wydarzenie, które przyciąga nie tylko lokalnych mieszkańców pragnących symbolicznie uczcić zakończenie żniw, lecz także turystów zainteresowanych korzeniami lokalnej kultury, tradycjami i przede wszystkim zachwycającymi wieńcami dożynkowymi, tworzonymi z pasją przez stowarzyszenia i koła z terenu gminy Bodzentyn.

 

Rozpoczęcie uroczystości nastąpi o godzinie 12:00 podczas Mszy Świętej w miejscowym Kościele Parafialnym. Bezpośrednio po zakończeniu nabożeństwa, uczestnicy wraz z okazałym korowodem dożynkowym, w akompaniamencie Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Bodzentyn, przeniosą się na plac przy Zespole Szkolnym we Wzdole Rządowym. Tam organizatorzy powitają licznych gości, a koła i stowarzyszenia z całej gminy Bodzentyn zaprezentują charakterystyczne wieńce dożynkowe. Na scenie zaś wystąpią: Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Bodzentyn, regionalne zespoły ludowe, a także inni utalentowani artyści tacy jak Stan Tutaj, Grupa Wokalna SummerVoice oraz wieczorni gwiazdorzy – zespół Milano.

Dla najmłodszych oraz dorosłych uczestników wydarzenia przygotowano wydzielone strefy rozrywki i gastronomii, by każdy mógł cieszyć się pięknym dniem pełnym wrażeń. To doskonała okazja, by podziwiać lokalne dziedzictwo, celebrować żniwa i radośnie spędzić czas w gronie rodziny i przyjaciół.

Serdecznie zapraszamy!

 Dożynki Gminno - Parafialne we Wzdole Rządowym

 

 

Miejsko - Gminne Centrum Kultury w Bodzentynie, Miasto i Gmina Bodzentyn, Wzdół Rządowy, Dożynki