Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
7 edycja Budżetu Obywatelskiego Miasta Bodzentyn!

Ponad 140 000 złotych do wykorzystania w 7. edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Bodzentyn!

7. edycja Budżetu Obywatelskiego Miasta Bodzentyn będzie rekordowa pod względem środków przeznaczonych na realizację projektu, który uzyska największą liczbę Państwa głosów. W tym roku kwota wzrośnie aż o ponad 20 tysięcy złotych! Przed nadchodzącymi wyborami BO 2024 serdecznie zachęcamy Państwa do przedstawienia swoich pomysłów, które mogą bezpośrednio wpłynąć na jakość życia mieszkańców naszego miasta. Mamy otwarty nabór projektów do 30 listopada 2023 roku. Po upływie wyznaczonego terminu nastąpi ich weryfikacja. Ostateczną listę zakwalifikowanych wniosków poznamy w terminie do 31 grudnia br., a samo głosowanie nad Budżetem Obywatelskim odbędzie się w styczniu 2024 roku.

 Rusza 7 edycja Budżetu Obywatelskiego Miasta Bodzentyn

Podobnie jak w poprzednim roku, każdy pełnoletni mieszkaniec Miasta Bodzentyn oraz organizacja pozarządowa działająca na terenie Miasta i Gminy Bodzentyn może zgłaszać projekty, przy spełnieniu warunku uzyskania poparcia co najmniej 15 mieszkańców Bodzentyna na etapie zgłaszania. Budżet Obywatelski umożliwia proponowanie zadań, które wpisują się w kompetencje gminy.

Przypomnijmy, że w 6. edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Bodzentyn zwyciężył projekt „Kino plenerowe oraz strefa zabawy dla przedszkolaków”, który zdobył 155 głosów. Na realizację zadania autorzy projektu otrzymali 117 774,41 złotych. Dzięki tej inicjatywie w 2023 roku zakupiono niezbędny sprzęt do organizacji Kina Plenerowego, a w okresie letnim na placu przy ruinach Pałacu Biskupów Krakowskich w Bodzentynie seanse filmowe, w których średnio brało udział 100 osób. Ponadto wyremontowano plac zabaw przy Szkole Podstawowej w Bodzentynie oraz zakupiono przenośne elementy placu zabaw dla dzieci.

 

Poniżej znajdują się dokumenty, które regulują podstawy prawne i zasady realizacji Budżetu Obywatelskiego. Zapraszamy do ich pobrania i zapoznania się ze szczegółami.

-Budzęt Obywatelski Miasta Bodzentyn 2024 r.-

Uchwała w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących Budżetu Obywatelskiego Miasta Bodzentyn na rok 2024

FORMULARZ ZGŁASZANIA PROJEKTU DO BUDŻETU OBYWATELSKIEGO MIASTA BODZENTYN 2024

HARMONOGRAM KONSULTACJI BUDŻETU OBYWATELSKIEGO MIASTA BODZENTYN NA 2024 r.

 

Harmonogram konsultacji Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok

L.p.

Termin

Zadanie

1.         

Październik 2023 r.

Przekazanie informacji nt. wysokości środków Budżetu  Obywatelskiego i zabezpieczenie ww. kwoty w Budżecie Miasta i Gminy Bodzentyn oraz kampania informacyjna o konsultacjach społecznych.

2.        

Do końca listopada 2023 r.

Składanie formularzy z propozycjami projektów.

3.        

Do 31 grudnia 2023 r.

Weryfikacja i ocena złożonych formularzy oraz opracowanie ostatecznej listy projektów, które zostaną poddane pod głosowanie.

4.       

Styczeń 2023 r.

Głosowanie.

5.        

Luty - marzec 2024 r.

Przystąpienie do realizacji projektu/ów.

Przypomnijmy, Budżet Obywatelski działa w naszej gminie od 2017 roku, z przerwą w roku 2021.

Budżet Obywatelski, Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie, Budżet Obywatelski Miasta Bodzentyn, Miasto Bodzentyn