Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
I Kiermasz Wielkanocny w Bodzentynie - Święto Kreatywności i Tradycji

I Kiermasz Wielkanocny w Bodzentynie - Święto Kreatywności i Tradycji

W dniu 24 marca, od godziny 10.00 do 14.00, miasto Bodzentyn stanie się areną niezwykłego wydarzenia - I Kiermaszu Wielkanocnego. To spotkanie, które zorganizowane zostało przez Urząd Miasta i Gminy Bodzentyn, Muzeum Wsi Kieleckiej – Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie, oraz Bibliotekę Publiczną im. Adeli Nawrot i Centrum Kultury w Bodzentynie, obiecuje być prawdziwą ucztą dla miłośników rękodzieła i tradycji.

 

Na terenie kiermaszu, swoje wyroby zaprezentuje 14 niezwykle utalentowanych wystawców, pochodzących m.in. z terenu gmin Bodzentyn, Łącznej, Ostojowa, Mostek i Warszawy. Wśród nich znajdą się KGW w Siekiernie „Siekierzanki”, Stowarzyszenie „Świętokrzyskie Tkaczki” ze Ściegni, czy Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Wola Szczygiełkowa, których prace z pewnością zachwycą wszystkich miłośników rękodzieła. Od unikalnych wyrobów ceramicznych, przez piękne hafty, aż po wyjątkowe mydełka - oferta kiermaszu będzie zróżnicowana i pełna niespodzianek.

Dodatkową atrakcją dla uczestników będzie możliwość degustacji wyrobów spożywczych, które będą prezentowane przez lokalnych producentów i hurtowników. To doskonała okazja, by posmakować tradycyjnych smaków regionu oraz wesprzeć lokalnych przedsiębiorców.

Nie tylko handel, ale również edukacja będzie miała swoje miejsce podczas kiermaszu. W Zagrodzie Czernikiewiczów, przy ul. 3 Maja 13, główny specjalista ds. edukacji z Muzeum Wsi Kieleckiej poprowadzi bezpłatne warsztaty, na których uczestnicy będą mogli nauczyć się wykonywania tradycyjnych palemek. To niezwykła okazja, by zagłębić się w tajniki wielkanocnych tradycji i zdobyć nowe umiejętności.

Dla miłośników konkursów przygotowano także emocjonującą rywalizację. O godzinie 13.00 w Zagrodzie Czernikiewiczów odbędzie się konkurs na najładniejszą Palmę Wielkanocną, w dwóch kategoriach wiekowych - dla dzieci i dorosłych. To doskonała okazja, by zaprezentować swoje talenty twórcze i rywalizować o wspaniałe nagrody.

Jesteśmy przekonani, że I Kiermasz Wielkanocny w Bodzentynie stanie się wydarzeniem, które na stałe wpisze się w kulturalno-promocyjną aktywność regionu. Zapraszamy wszystkich miłośników tradycji, kreatywności i dobrej zabawy - to niepowtarzalna okazja, by spotkać się i cieszyć się wspaniałym świętem wielkanocnym w wyjątkowej atmosferze!

 

I Kiermasz Wielkanocny w Bodzentynie - Święto Kreatywności i Tradycji

Bodzentyn, Tradycja i Kultura, Zagroda Czernikiewiczów, Skansen