Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Reaktywacja OSP Wilków po 40 latach

Prelekcja i Spotkanie Organizacyjne z Ochotniczą Strażą Pożarną w Wilkowie - zaproszenie

Z przyjemnością informujemy, że Prezes odrodzonej Ochotniczej Straży Pożarnej w Wilkowie, Lech Pióro, Radny Powiatu Kieleckiego Wojciech Kózka oraz Stowarzyszenie Siekierno Nasza Ojczyzna serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych na niezwykłe wydarzenie.

W dniu 8 marca o godzinie 18.30, w Świetlicy Wiejskiej w Wilkowie, odbędzie się wyjątkowa prelekcja wygłoszona przez profesor Urszulę Oettingen. Tematem prelekcji będzie „Początki OSP w Wilkowie na tle straży pożarnych w Gminie Bodzentyn w latach 1919-1939”. To doskonała okazja, by zgłębić historię i tradycje naszej lokalnej społeczności oraz dowiedzieć się więcej o ważnej roli, jaką odgrywała ochotnicza straż pożarna w naszym regionie.

Po prelekcji odbędzie się spotkanie organizacyjne, podczas którego wszyscy zainteresowani będą mieli okazję dowiedzieć się więcej o możliwościach zaangażowania się w działalność OSP w Wilkowie. To doskonała szansa dla tych, którzy chcieliby włączyć się w pracę na rzecz społeczności oraz podzielić się swoimi doświadczeniami i pomysłami dotyczącymi ochrony przeciwpożarowej.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Wilkowa oraz okolicznych miejscowości do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. To nie tylko okazja do zdobycia cennej wiedzy historycznej, ale również możliwość aktywnego zaangażowania się w życie społeczności lokalnej i wspierania naszej Ochotniczej Straży Pożarnej. Do zobaczenia 8 marca o godzinie 18.30 w Świetlicy Wiejskiej w Wilkowie!

 

Reaktywacja Ochotniczej Straży Pożarnej w Wilkowie Herb Ochotniczej Straży Pożarnej w Wilkowie

Wilków, OSP Wilków