Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn

Prezentacja albumu „Świętokrzyskie widoki” w Bodzentynie

W piątkowe popołudnie 17 marca w Domu Seniora przy ulicy Świętego Ducha w Bodzentynie odbyła się prezentacja najnowszego albumu Fundacji Świętokrzyskiej „Góry Historii” pt. „Świętokrzyskie Widoki”. W albumie możemy odnaleźć bisko 300 fantastycznych fotografii Bodzentyna, okolic oraz innych ośrodków miejskich z terenu całego województwa. Spotkanie z panem Wojciechem Kalwatem rozpoczęło się o godzinie 17:00, a w wydarzeniu pomimo małej przestrzeni uczestniczyło kilkadziesiąt osób uważnie wsłuchujących się w każde słowo autora.

Spotkanie z przedstawicielem Fundacji „Góry Historii” zainicjował ks. Leszek Sikorski oraz Radny Miasta i Gminy Bodzentyn pan Dariusz Świetlik zapraszając pana Wojciecha Kalwata do Bodzentyna aby opowiedział o swoim nowym projekcie. Podczas ponad godzinnego spotkania w Domu Seniora  pan Wojciech opowiedział krótko o inicjatywie jaką są „Góry Historii” i w jakim celu powstała. Wspomniał również o tym co już udało się zrealizować, jakie materiały zebrać i co planują robić w przyszłości. W dalszej części spotkania współtwórca albumu przedstawił część fotografii jakie możemy odnaleźć w książce i opowiadał o tym co znajduje się na poszczególnych kadrach. Mówił o tym co było kiedyś a czego w obecnym czasie już nie zobaczymy jak na przykład drewniana zabudowa Górnego Rynku czy też gołe zbocza zamku w Bodzentynie.

Na zakończenie spotkania Wojciech Kalwat pokazał zebranym widzom najnowszą produkcje filmową pt. „Drzwi Świętego Wojciecha”, o której możemy powiedzieć tylko tyle, że jest kolejną udaną produkcją „Gór Historii” przenoszącą nas w zupełnie inny wymiar historii, którym będziemy się zachwycać przez lata.

O albumie „Świętokrzyskie Widoki” można powiedzieć krótko – fantastyczny i wyjątkowy. Publikacja przedstawia świat sprzed kilkudziesięciu lat, którego w inny sposób nie jesteśmy już w stanie doświadczyć. Świat przedstawiany w albumie to podróż do innej epoki, w której doświadczamy życia ludzi w miejscach, w których żyjemy, mijamy i odwiedzamy niemal każdego dnia. Oczywiście nie znajdziemy w tym wydawnictwie jedynie zdjęć naszego miasteczka ale również wielu innych miejsc takich jak Kielce, Chęciny, Nowa Słupia, Sandomierz, Święty Krzyż, Chmielnik, Bałtów, Ujazd oraz wiele innych wyjątkowych miejsc w naszym regionie.

Album, którego głównym wydawcą jest Fundacja Świętokrzyska „Góry Historii” jest już w sprzedaży. Publikacja powstała przy współpracy z Muzeum Okręgowym w Sandomierzu oraz Instytutem Sztuki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie, który jest właścicielem i dysponentem fotografii zamieszczonych w książce. 

IMG 5112
IMG 5113
IMG 5114
IMG 5115
IMG 5116
IMG 5117
IMG 5122
IMG 5126
IMG 5128
IMG 5134
IMG 5139
IMG 5143
IMG 5145
IMG 5147
IMG 5148
IMG 5149
IMG 5158
IMG 5166
IMG 5168
IMG 5173
IMG 5181
IMG 5190
IMG 5195
IMG 5196
IMG 5198
IMG 5200